tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Sport

 Remis na inaugurację

 
III ligaPuchar za awans wręczają prezesi OZPN–u


Spotkanie inauguracyjne w III lidze przyciągnęło na opoczyński stadion sporą grupę fanów piłki nie tylko z naszego miasta. Byli również kibice z ościennych gmin. Według obserwatorów spotkanie Ceramiki obejrzało około 600 kibiców.
Tradycyjnie przed pierwszym meczem drużyna otrzymała pamiątkowy puchar od Okręgowego Związku Piłki Nożnej za awans do III ligi. Puchar odebrał w imieniu zespołu kapitan Grzegorz Piechna a wręczyli go honorowy prezes OZPN–u w Piotrkowie Trybunalskim Włodzimierz Motyka oraz prezes OZPN–u Stanisław Sipa.
Ceramika Opoczno – Concordia Piotrków Trybunalski 1:1 (1:1)
Bramkę dla Ceramiki zdobył Dawid Stańdo.
Ceramika wystąpiła w składzie: Jacek Łukasik – Mateusz Matysiak (46’ Rafał Starus), Mariusz Moskwa, Paweł Mogielski (46’ Arkadiusz Adamiec), Radosław Strzelecki – Tomasz Łopata, Michał Zieliński (64’ Bartłomiej Burzyński), Łukasz Berc (61’ Łukasz Grzybek), Przemysław Bińkowski – Dawid Stańdo, Grzegorz Piechna. Trener: Dariusz Rogulski.
Piłkarze Ceramiki rozpoczęli mecz bardzo ostrożnie, szukając szczęścia w długich podaniach do Grzegorza Piechny, który był pieczołowicie pilnowany przez obrońców Concordii. Doskonałą akcję przeprowadzili w 9 minucie. Paweł Mogielski skierował piłkę do bramki piotrkowian, jednak arbiter dopatrzył się spalonego i bramki nie uznał. W 14 minucie obrońcy gości skupili się na wyłączeniu z gry Grzegorza Piechny i zapomnieli o drugim napastniku Ceramiki Dawidzie Stańdo. Ten otrzymał dokładne podanie w pole karne i bez trudu umieścił futbolówkę w bramce.
Po stracie gola piłkarze Concordii ruszyli do odrabiania straty, narażając się na kontrataki ze strony Ceramiki. W 29 minucie na czystą pozycję strzelecką wychodził Tomasz Łopata, ale został nieprawidłowo zatrzymany przez obrońcę gości. Arbiter pokazał żółty kartonik, a że ten sam zawodnik już wcześniej przekroczył przepisy i miał na koncie żółtą kartkę w koncekwencji otrzymał czerwoną i musiał opuścić boisko. Grająca z przewagą jednego gracza Ceramika w 39 minucie zdobyła kolejnego gola, ale arbiter ponownie dopatrzył się spalonego i bramki nie uznał. Kiedy wydawało się, że „Cera” zejdzie do szatni z jednobramkowym prowadzeniem, zaatakowali goście. Tuż przed gwizdkiem na przerwę zdołali zdobyć gola doprowadzając do remisu.
Po przerwie mecz wyraźnie się zaostrzył. Arbiter często pokazywał żółte kartki, szczególnie piłkarzom Ceramiki. Do końcowego gwizdka arbitra wynik nie uległ już zmianie i inauguracja trzecioligowego sezonu w Opocznie zakończyła się remisem.
W następnej kolejce Ceramika zagra w Przedborzu z tamtejszą Pilicą, która również jest beniaminkiem i zremisowała swój pierwszy mecz. Problem ze składem będzie miał trener Dariusz Rogulski, ponieważ dwóch piłkarzy z pierwszego składu „Cery” doznało groźnych kontuzji.
Po pierwszej kolejce Ceramika zajmuje siódme miejsce w tabeli.


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 33 (684) z dnia 20 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »