tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Dwa remisy na początek

 
Klasa okręgowa

W miniony weekend sezon 2010/2011 rozpoczęła klasa okręgowa, w której występują dwa nasze zespoły – Gerlach Drzewica i KS Poświętne. Do rozgrywek nie została dopuszczona Sparta Ostrów. Powodem jest brak obiektu, na którym można rozgrywać mecze klasy okręgowej.
Szkoda, że na terenie gminy Opoczno nie znalazł się obiekt zastępczy i piłkarze Sparty nie mogą grać w okręgówce po tak mozolnie wywalczonym awansie do wyższej klasy rozgrywkowej. Szatnie buduje się w Bielowicach dla zespołu klasy B i to z dolnej strefy, a drużyny KS–u Gorzałków w ubiegłym sezonie i Sparty Ostrów – mimo dobrych wyników sportowych – muszą wycofywać się z rozgrywek z powodu braku odpowiednich obiektów.
W mocno osłabionym składzie do rozgrywek przystąpili piłkarze Gerlacha Drzewica. Z pierwszego składu drużyny odeszło aż pięciu zawodników – Daniel Grzybowski, Łukasz Oracz, Bartłomiej Matyja, Łukasz Grochala i Rafał Trzaskowski. Działacze Gerlacha postanowili dać szansę piłkarzom młodszego pokolenia, a ich zadaniem jest utrzymanie się w tej klasie rozgrywek.
Bez większych zmian kadrowych przystąpił do rywalizacji zespół KS–u Poświętne.
Wyniki 1. kolejki
Polonia Piotrków – KS Poświętne 2:2 (1:1)
Bramki zdobyli Łukasz Lewandowski i Łukasz Rak.
KS Poświętne wystąpił w składzie: Łukasz Dominiczak, Bartłomiej Wereszka, Mariusz Kościsty, Michał Pawlak, Łukasz Lewandowski, Łukasz Spinek, Krzysztof Kalużny, Piotr Szczepanik, Tomasz Galewski, Marek Jakubczyk, Łukasz Rak. Na zmiany wchodzili: Jan Starus, Marcin Szporak, Krzysztof Krawczyk. Trener Mariusz Koscisty.
Polonia to zespół, który w ubiegłym sezonie spadł z okręgówki, ale nadal w niej występuje z powodu niedopuszczenia do gry Sparty Ostrów i rezygnacji z możliwości pozostania w tej klasie rozgrywek LKS–u Żarnów. Piotrkowianie byli pierwszym rywalem KS–u Poświętne w nowym sezonie.
Już w 5 minucie spotkania Łukasz Lewandowski zdobył gola dającego prowadzenie zespołowi z Poświętnego. W 25 minucie bramkę wyrównującą zdobył grający do niedawna w Ceramice Opoczno Ireneusz Komar – grający trener Polonii. Drugą bramkę dającą prowadzenie podopiecznym Mariusza Kościstego zdobył w 72 minucie Łukasz Rak. Gospodarze w 83 minucie doprowadzili jednak do wyrównania i mecz zakończył się podziałem punktów.
LKS Mierzyn – Gerlach Drzewica 4:4 (2:1)
Bramki dla Gerlacha zdobyli: Piotr Dąbrowski 2, Tomasz Wiktorowicz i Jakub Gulej po 1.
Gerlach wystąpił w składzie: Łukasz Tąder, Arkadiusz Bogucki, Adrian Szczepański, Tomasz Wiktorowicz, Krzysztof Nowak, Konrad Kucharczyk, Sylwester Maicki, Jakub Gulej, Piotr Dąbrowski, Łukasz Pacan. Na zmiany weszli: Dariusz Białek, Mariusz Pomykała, Michał Gąsiorowski, Marcin Składowski. Trener Tomasz Wiktorowicz.
Piłkarze z Drzewicy rozegrali bardzo dobre spotkanie i byli bliscy odniesienia zwycięstwa w tym niezwykle ważnym inauguracyjnym spotkaniu. Na 5 minut przed końcowym gwizdkiem arbitra podopieczni Tomasza Wiktorowicza prowadzili dwiema bramkami. Gospodarze walczyli jednak do końca i to skutecznie. W 85 minucie strzelili gola kontaktowego – zdaniem działaczy Gerlacha po faulu na ich bramkarzu – a trzy minuty później zdobyli gola wyrównującego.
Wyniki pozostałych spotkań
Włókniarz Moszczenica – Omega II Kleszczów 4:0 (3:0)
Czarni Rozprza – Skalnik Sulejów 1:2 (0:1)
Świt Kamieńsk – Szczerbiec Wolbórz 2:1 (2:0)
Zjednoczeni Bełchatów – Astoria Szczerców 0:0
Grabka Grabica – GUKS Gorzkowice 1:0 (1:0)
Relax Czerniewice – Mechanik Radomsko 1:2 (0:1)

Tabela:
1. Włókniarz Moszczenica 1 3 4:0
2. Skalnik Sulejów 1 3 2:1
Świt Kamieńsk 1 3 2:1
Mechanik Radomsko 1 3 2:1
5. Grabka Grabica 1 3 1:0
6. LKS Mierzyn 1 1 4:4
Gerlach Drzewica 1 1 4:4
8. Polonia Piotrków 1 1 2:2
KS Poświętne 1 1 2:2
10. Zjednoczeni Bełchatów 1 1 0:0
Astoria Szczerców 1 1 0:0
12. Szczerbiec Wolbórz 1 0 1:2
Czarni Rozprza 1 0 1:2
Relax Czerniewice 1 0 1:2
15. GUKS Gorzkowice 1 0 0:1
16. Omega II Kleszczów 1 0 0:4
W drugiej kolejce nasze drużyny grają według następującego terminarza:
21 sierpnia, godz. 17.30: KS Poświętne – Czarni Rozprza
22 sierpnia, godz. 17.00: Gerlach Drzewica – Świt Kamieńsk


ZG   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 33 (684) z dnia 20 Sierpnia 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »