tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Podpisana, ale podpiszą?

 

Nieco później niż podawaliśmy, bo nie w czwartek, ale w piątek, 14 maja w siedzibie łódzkiej dyrekcji GDDKiA podpisano umowę na budowę opoczyńskiej obwodnicy, jednej z większych inwestycji drogowych w bieżącym roku na terenie województwa łódzkiego. Podpisanie pozwala na uruchomienie procedury przekazania terenów pod budowę, która ma zacząć się w czerwcu a skończyć we wrześniu przyszłego roku. Koszt budowy obwodnicy Opoczna wyniesie nieco ponad 150 mln złotych, z tym, że z przyczyn niezależnych od wykonawcy i zamawiającego istnieje możliwość zwiększenia wartości zamówienia o 15%. Całość ma być oddana do użytku do 30 września 2011 roku, do 30 lipca 2011 roku mają być zakończone prace związane z budową obiektów inżynierskich (przepusty, mosty, wiadukty) a do 30 sierpnia 2011 roku zakończone będą wszystkie formalności niezbędne do uzyskania pozwolenia na eksploatację. Prace związane z usuwaniem zieleni nie będą mogły być prowadzone w okresie od 31 marca do 15 sierpnia a z regulację rzek od 1 marca do 31 maja. Wykonawca daje 36–miesięczną gwarancję na jakość obwodnicy.
Pewnie jeszcze w maju, lub na początku czerwca władze miasta zaproszą do Opoczna inwestorów jak i wykonawców. Z tego co wiemy, to 25 maja ma nastąpić oficjalne przekazanie terenów pod budowę. Czy wówczas po raz drugi, dla potrzeb promocji, będzie podpisana umowa?
Na zdjęciu stoją od lewej: wyznaczony na kierownika budowy Bartłomiej Mazurek, dyrektor Strobag ds. finansowych, Beata Suliga, szef GDDKiA rejon w Opocznie Czesław Pawlaczek oraz Robert Wojciechowski dyrektor, oddziału konsorcjum Strobag.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 20 (671) z dnia 21 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »