tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Partnerzy w bibliotece

 

Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna wystąpiła z nową inicjatywą polegającą na zorganizowaniu ?partnerstwa na rzecz rozwoju edukacji i kultury z wykorzystaniem nowoczesnych technologii teleinformatycznych?.
Dyrektorka biblioteki Bożena Świątek?Mazur zaprosiła na pierwsze spotkanie inaugurujące partnerstwo przedstawicieli samorządu gminnego, instytucji kultury, szkół, bibliotek, stowarzyszeń, samorządów uczniowskich. Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia o godz. 13.30 w sali konferencyjnej biblioteki.
Geneza zawiązania partnerstwa wiąże się z przystąpieniem Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w roku 2011 do Programu Rozwoju Bibliotek. Program ten mający na celu wzmocnienie potencjału bibliotek publicznych realizowany jest w Polsce przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego od 2009 r.
Fundatorem przedsięwzięcia jest Polsko?Amerykańska Fundacja Wolności, która od swojego partnera Fundacji Billa i Melindy Gatesów otrzymała grant w wysokości 28 mln dolarów na szkolenia bibliotekarzy, wsparcie teleinformatyczne bibliotek w Polsce, wzmocnienie systemu bibliotecznego oraz działania promocyjne.
Jednym ze zobowiązań wynikających z uczestnictwa w Programie Rozwoju Bibliotek jest zainicjowanie przez biblioteki uczestniczące w programie współpracy partnerskiej lokalnej społeczności.
Cel partnerstwa zaproponowany przez PiMBP wynika z potrzeb użytkowników biblioteki (zdefiniowanych za pomocą ankiet i rozmów z czytelnikami różnych kategorii wiekowych), ale jest on na tyle ogólny i ważny, że mogą go przyjąć wszyscy zaproszeni przez bibliotekę do udziału w partnerstwie. Czy tak się stanie, okaże się już po pierwszym spotkaniu 11 kwietnia.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (769) z dnia 6 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »