tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Przygotowania do Wielkanocy

 
Wielki Tydzień w Przedszkolu nr 8 to okres wzmożonych przygotowań do świąt wielkanocnych. Dzieci przygotowują pisanki, stroiki i inne wielkanocne ozdoby, którymi stroją placówkę oraz swoje domy


2 kwietnia do placówki zaproszono twórczynie ludowe, Marię Rogulską i Halinę Benderz. Panie opowiedziały przedszkolakom o tradycjach związanych ze świętami wielkanocnymi, a następnie zademonstrowały woskową technikę zdobienia jajek. Dzieci miały okazję przekonać się jak jest to trudne i pracochłonne zajęcie. Przedszkolaki dały z siebie wszystko i namalowały piękne pisanki. Nauczyły się również robić proste, ale jakże efektowne kwiaty z bibuły.
3 i 4 kwietnia dzieci ze wszystkich grup zaprosiły do placówki rodziców, których obdarowały wykonanymi przez siebie upominkami. Nie zabrakło również wierszy i piosenek o tematyce świątecznej. Spotkania były doskonałą okazją do złożenia sobie świątecznych życzeń. Po występach wszyscy mieli okazję skosztować świątecznych potraw i wypieków, które udało się zorganizować dzięki pomocy i wsparciu rodziców.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (769) z dnia 6 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »