tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Sprawdzili wiedzę

 Trzech najlepszych


29 marca w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej ?Młodzież zapobiega pożarom?.
Wzięło w nich udział 18 uczestników w trzech grupach wiekowych, reprezentujących wszystkie gminy naszego powiatu. Nad prawidłowym przebiegiem eliminacji czuwało jury w składzie: st. kpt. Mariusz Jędrasik (przewodniczący), st. kpt. Andrzej Urbańczyk (sekretarz), dh Marian Kłobucki (członek).
Uczestnicy w części pisemnej eliminacji wykazali się szczegółową wiedzą z zakresu ochrony przeciwpożarowej, odpowiadając na 30 pytań testowych. Na podstawie uzyskanych wyników, do eliminacji ustnych zostało zakwalifikowanych 12 osób z poszczególnych grup wiekowych. W drugiej części zawodnicy losowali zestaw pięciu pytań, na które odpowiadali po krótkim przygotowaniu. W celu praktycznego sprawdzenia znajomości sprzętu i urządzeń wykorzystywanych w działaniach ratowniczo?gaśniczych, jedno z pytań każdego zestawu dotyczyło omówienia wylosowanego sprzętu znajdującego się na sali.
Spośród osób z każdej grupy wiekowej wyłoniono zwycięzców oraz wyróżnionych. W pierwszej grupie wiekowej (szkoły podstawowe) zwyciężył Piotr Duperas z SP w Wójcinie. Drugie miejsce przyznano Karinie Szulc z SP w Petrykozach, trzecie Aleksandrze Wojewódzkiej z SP w Celestynowie. Następne miejsca zajęły: Justyna Klimek z SP w Radzicach Dużych oraz Patrycja Żak z SP w Brudzewicach.
W drugiej grupie wiekowej (gimnazja) bezkonkurencyjny okazał się Adam Snochowski z Gimnazjum w Paradyżu. Drugie miejsce zajęła Klaudia Socha z Gimnazjum w Szadkowicach, na trzecim uplasował się Mateusz Janikowski z Gimnazjum w Mniszkowie, czwarte miejsce jury przyznało Wiktorowi Fiderkowi z Gimnazjum w Drzewicy, natomiast piąte Michałowi Pisarskiemu z Gimnazjum w Poświętnem.
W trzeciej grupie wiekowej (szkoły ponadgimnazjalne) najlepszy okazał się Rafał Bielecki z LO nr 2 w Końskich, reprezentujący gminę Żarnów. Drugie miejsce przyznano Maciejowi Domańskiemu z SLO.
Eliminacje zakończyły się wręczeniem dyplomów dla zwycięzców oraz gratulacjami dla wszystkich uczestników. Dodatkowo finaliści otrzymają nagrody rzeczowe na zakończenie roku szkolnego. Laureaci poszczególnych grup wezmą udział w eliminacjach wojewódzkich, które w tym roku odbędą się 12 kwietnia w Uniejowie.
Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na dalszych etapach turnieju.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 14 (769) z dnia 6 Kwietnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »