tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Opocznianin 2010 roku

 Opocznianin 2010 roku Monika Matusiewicz


Tegoroczna edycja Opocznianina Roku pod wieloma względami była wyjątkowa. Na swoim posiedzeniu kapituła tytułu przedstawiła dziewięć nominacji: długoletniej dyrektorki Liceum Ogólnokształcącego Anny Caban, strażaka i społecznika Jarosława Jurowskiego, propagatorki piękna ziemi opoczyńskiej Haliny Kaftan, dyrektorki Miejskiego Domu Kultury Moniki Matusiewicz, obecnej dyrektorki Zespołu Szkół Ogólnokształcących Małgorzaty Mróz–Dudy, propagatorki folkloru opoczyńskiego, przewodniczącej Gminnego Zarządu KGW Anny Orłowskiej, przedsiębiorcę i sponsora organizacji społecznych i wielu działań samorządowych Stefana Rogulskiego, działacza sportowego i propagatora sportu masowego Szymona Szpotona, fotografika, dokumentalistę praktycznie wszystkiego co się dzieje w Opocznie Edwarda Zagdańskiego. Te osoby zostały poddane pod osąd naszych czytelników, którzy głosując podpowiadali kapitule, kogo wybrać. Zgodnie z regulaminem czytelnicy mieli prawo zgłosić własne kandydatury, i po raz pierwszy zrobili to skutecznie. Potrzebne ponad 15 głosów, i to grubo ponad, uzyskał także Zdzisław Miękus, współtwórca i trener opoczyńskiego Klubu Tańca Towarzyskiego TICO.
Z roku na rok rośnie ilość głosów, jakie nadsyłają nasi czytelnicy. Spośród osób nominowanych kapituła w tajnym głosowaniu wybiera Opocznianina Roku. Najważniejsze posiedzenie kapituły odbyło się 15 czerwca. Uczestniczyli w nim przewodnicząca kapituły Bożena Świątek–Mazur, członkowie powołani przez organizatorów do przeprowadzenia pierwszych konkursów: Józefa Krych, Jan Łuczkowski oraz Robert Sędkowski oraz dotychczasowi laureaci: Zofia Dębowska, Włodzimierz Koperkiewicz, Krzysztof Rzeźnik oraz oddający głos korespondencyjnie ks. Leszek Sokół.
Decyzją kapituły tytuł Opoczniania 2010 roku przypadł Monice Matusiewicz, dyrektorce Miejskiego Domu Kultury, za, jak to jest napisane w akcie nominacyjnym, wybudzenie z letargu Miejskiego Domu Kultury i zmianę jego funkcjonowania. Statueka wraz aktem nadania tytułu wręczone zostały w sobotni wieczór 26 czerwca, podczas Dni Opoczna.
Po raz drugi w tym roku organizatorzy wraz z kapitułą podjęli decyzję o uhonorowaniu jeszcze jednej osoby. Po raz pierwszy w ubiegłym roku nasza redakcja wraz z władzami samorządowymi gminy Opoczno oraz kapituła postanowiły uhonorować tytułem Honorowego Opocznina dra Jana Łuczkowskiego, twórcę i jedynego, do czasu odejścia na emeryturę dyrektora Muzeum Regionalnego. Jako członek kapituły nie mógł być uhonorowany w inny sposób, a i rozmowy z poszczególnymi członkami kapituły w tej sprawie odbywały się telefonicznie. Postać Stanisława Tępińskiego, tegorocznego laureata tytułu Honorowy Opocznianin nie raz przewijała się podczas obrad kapituły, ale on sam kategorycznie odmawiał zgody na nominację. Zawsze twierdził, że są inni, bardziej zasłużeni. Ale że pomocy udzielanej przez niego samego i Ceramikę Paradyż nie sposób przecenić stąd pojawiła się inicjatywa uhonorowania pozaregulaminowym tytułem.
Wszystkim wyróżnionym gratulujemy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (677) z dnia 2 Lipca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »