tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
TYNKI GIPSOWE AGREGATEM, cementowo-wapienne, ...
czytaj dalej »

Zatrudnię brukarzy/ekipy. Praca w Warszawie. ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ ELEKTRYKÓW, POMOC ELEKTRYKA, TEL. ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Goście w piątce

 
W środę, 23 czerwca z odwiedzinami do dzieciaków z Przedszkola nr 5 przybyli przedstawiciele Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei Południowej

Kilkuosobowej grupie Koreańczyków towarzyszyli studenci drugiego i trzeciego roku koreanistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Po powitaniu przybyłych gości dyrektorka placówki Halina Ceglarska zaprosiła do obejrzenia części artystycznej w wykonaniu przedszkolaków.
Zespół folklorystyczny „Wesołe nutki” zaprezentował krótki program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem Alicji Amrozik. Prezentacje przedszkolaków bardzo podobały się przybyłym gościom, czym dawali głośny wyraz tupiąc w podłogę, bijąc brawo, a nawet krzycząc. Jak później powiedzieli – odwiedzali już wiele warszawskich przedszkoli, ale jeszcze nigdy nie widzieli, żeby dzieci tak ładnie tańczyły. Na zakończenie części artystycznej maluchy wręczyły przybyłym gościom upominki – małe bieżniki z tradycyjnymi opoczyńskimi haftami, opoczyńskie lalki i pisanki.
Podczas spotkania, trwającego blisko trzy godziny, w placówce zorganizowano warsztaty m.in. wykonania oryginalnych drzeworytów koreańskich. Dzieciaki miały okazję szczotkowania drzeworytu z tygrysem bengalskim. Zorganizowano także pokaz kaligrafii koreańskiej m.in. pisania imion w języku koreańskim. Cieszył się on chyba największym zainteresowaniem ze strony nie tylko dzieciaków. Przedszkolaki miały okazję poznać ulubione zabawy ich koreańskich rówieśników. Jak nam powiedziała dyrektorka placówki Halina Ceglarska – w dwóch pomieszczeniach zgromadzono tylu przedszkolaków, że normalnie takie połączenie spowodowałoby, że nie mogłybyśmy wytrzymać na skutek hałasu. Tymczasem dzieci były bardzo grzeczne i bardzo zainteresowane tymi warsztatami. Wykazały się także wielką cierpliwością i zaangażowaniem w akcję. Niektóre w oczekiwaniu na napisanie imienia po koreańsku musiały oczekiwać w kolejce nawet 20 minut.
Ponadto dzieciaki obejrzały pokaz multimedialny w języku koreańskim. Przy okazji nauczyły się kilku podstawowych słów w tym języku m.in. mama i tata.
Na koniec spotkania przedszkole otrzymało notes ręcznie robiony, oprawiony w piękny atłas i nóż do papieru z napisami koreańskimi. To bardzo cenne pamiątki naszego spotkania – mówi dyrektorka. Z pewnością zostanie dla nich przygotowana gablotka w naszej placówce – dodaje.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (677) z dnia 2 Lipca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »