tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Nagroda za najwyższą frekwencję

 
Już od kilku lat w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 nagradzana jest klasa, której uczniowie mają najwyższą frekwencję. W roku szkolnym 2012/2013 nagrodę w postaci dofinansowania wycieczki otrzymała klasa II Technikum Mechatronicznego i Analitycznego

W środę, 2 października uczniowie klasy II TMA wraz z wicedyrektorem Piotrem Ziuziakowskim, wychowawczynią Jolantą Studnicką i opiekunką samorządu uczniowskiego, Iwoną Ruczyńską wyruszyli na wyprawę do Wrocławia, Kotliny Kłodzkiej, połączoną z wyjazdem do Pragi.
Grupa wycieczkowa liczyła pięćdziesiąt osób, gdyż do nagradzanej klasy dołączyli członkowie samorządu uczniowskiego, dla których wyjazd był podziękowaniem za ich pracę na rzecz szkoły w ubiegłym roku.
Turystyczna przygoda rozpoczęła się we Wrocławiu. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Ostrów Tumski, rynek, podziwiali gotyckie kościoły i barokowe budowle. Prawdziwą ucztą dla ducha i oka była wizyta w rotundzie Panoramy Racławickiej. Niezwykle ciekawe były spotkania z wrocławskimi krasnalami (oczywiście nie wszystkimi, bo jest ich już ponad 200).
W czwartek, 3 października wycieczkowicze dotarli do Pragi. Uczestniczyli w odprawie wart na dziedzińcu Zamku Praskiego, zwiedzali Hradczany, katedrę św. Wita, przechodząc Mostem Karola w myślach wypowiadali swoje życzenia. Po dotarciu na rynek podziwiali średniowieczny, słoneczny zegar. Wszystkich zachwyciła urokliwa panorama miasta rozciągająca się ze Wzgórza Pertrin.
Trzeciego dnia grupa z "ekonomika" udała się Drogą Stu Zakrętów na Szczeliniec. Jesienne słońce rozpromieniało nie tylko twarze uczestników wyprawy, ale również dodawało blasku jesiennej przyrodzie. Widok z wysokości 919 m n.p.m. był niezapomniany. Przed powrotem do Opoczna uczniowie zwiedzili jeszcze Kudowę, odbywając poobiedni spacer po Parku Zdrojowym. Ostatnim punktem wycieczki była Kaplica Czaszek w Czermnej.
Zdaniem uczestników wycieczka była wyjątkowa i bardzo różnorodna. Uczniowie dobrze czuli się w gwarnych miastach, jak i na szczytach gór, w otoczeniu pięknej przyrody.
Można powiedzieć, że wyprawa składała się z lekcji języka polskiego, geografii, biologii i historii. Jednak nade wszystko był to czas doskonałej zabawy i wielu niezapomnianych wrażeń.


Mjm   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 41 (848) z dnia 11 Października 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »