tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Kto zostanie wykonawcą?

 
W ubiegłym tygodniu ogłoszono przetarg na wykonanie remontu infrastruktury wodno?kanalizacyjnej na terenie gminy Drzewica. Ta kilkuetapowa inwestycja, jedna z największych zaplanowanych na 2012 rok, będzie współfinansowana ze środków Unii EuropejskiejOpracowany przez Urząd Gminy i Miasta przetarg obejmuje trzy zadania. Każde z nich zostało szczegółowo opisane w zamówieniu.
Pierwszą częścią jest remont dwóch żelbetowych zbiorników wody czystej o pojemności po 500 m3, zlokalizowanych na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Drzewicy. Projekt przewiduje oczyszczenie ścian, stropu, słupa i dna metodą strumieniowo?ścierną, zabezpieczenie antykorozyjne i reprofilację (odtworzenie oryginalnego geometrycznego kształtu) otuliny zbrojenia płyty stropowej, gruntowanie, szpachlowanie i zabezpieczenie powłokami ochronnymi powierzchni wewnętrznej, oczyszczenie i zabezpieczenie antykorozyjne elementów stalowych, wymianę pokrycia dachu komory wejściowej wraz z wymianą obróbek blacharskich oraz odnowienie tynków wewnętrznych i elewacji komory wejściowej.
Podobny zakres prac zaplanowano w przypadku drugiego zadania ? modernizacji żelbetowego zbiornika na terenie oczyszczalni ścieków przy ul. Słowackiego. Do remontu pójdzie reaktor wielofunkcyjny ?hydrocentrum?.
Inny charakter będzie mieć trzecia część inwestycji. Jej celem jest rozbudowa radiowej sieci telemetrycznej, monitoringu i sterowania wytypowanych przepompowni wraz z oczyszczalnią ścieków. Nowy system obejmie 25 przepompowni. Zakres zadania przewiduje również wymianę pomp w pompowni przy ul. Słowackiego oraz montaż filtrów antyodorowych w trzech przepompowniach.
Firmy zainteresowane realizacją inwestycji mogą składać oferty do 15 marca. Wygra oferent, która zaproponuje najniższą cenę. Na wykonanie całego zadania będzie miał czas do 31 października.
Jak już informowaliśmy, gminny projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007?2013. Planowane wsparcie w wysokości 75% kosztów kwalifikowalnych to prawie milion złotych, ale faktyczną wysokość pomocy poznamy po rozstrzygnięciu przetargu.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (764) z dnia 2 Marca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »