tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Z Drzewicy do stolicy

 
W środę, 16 lutego piątoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Drzewicy uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Wyjazd miał przede wszystkim charakter edukacyjny, ale nie zabrakło również elementów rekreacji i turystyki


Do Warszawy pojechało 35 uczniów klas Va, Vb i Vc. Opiekę nad nimi sprawowały wycieczki Maria Smolarska oraz Agnieszka Sobkiewicz, Jadwiga Owczarska i Magdalena Drążkiewcz. Nauczycielkom pomagały mamy uczniów ? Justyna Babisz i Katarzyna Kalużna.
Pierwszym punktem pobytu w stolicy była kręgielnia. W centrum rozrywki Fantasy Park dzieci spędziły godzinę, doskonaląc umiejętności gry w kręgle. Nauka miała formę rywalizacji i przyniosła wszystkim mnóstwo zdrowych emocji.
W Muzeum Sportu i Turystyki uczniowie poszerzyli swą wiedzę na temat historii sportu, olimpizmu i turystyki. Z wielkim zaciekawieniem obejrzeli ekspozycję ?Dzieje sportu polskiego i olimpizmu?, która w różnych aspektach prezentuje 37 dyscyplin sportu, przybliża sylwetki wielu wybitnych zawodników oraz eksponuje sportowe pamiątki. Są filmy, materiały dźwiękowe i prezentacje multimedialne. Największe zainteresowanie grupy wzbudził medal wybity z okazji zdobycia olimpijskiego srebra przez kajakarzy górskich z Drzewicy ? Krzysztofa Kołomańskiego i Michała Staniszewskiego.
Uczniowie wzięli także udział w ciekawych warsztatach. Zajęcia pn. ?Drużyna marzeń? przybliżyły im historię i zasady piłki nożnej oraz postaci najlepszych polskich piłkarzy. Z kolei lekcja pod hasłem ?Wędrujemy z PTTK? zapoznała z historią towarzystwa, zasadami bezpiecznego wędrowania, ekwipunkiem podróżnika i znakami turystycznymi.
Piękne słońce towarzyszyło spacerowi po warszawskiej Starówce. Drzewiczanie zwiedzili Bazylikę Archikatedralną św. Jana Chrzciciela oraz Barbakan. Niezapomniany okazał się widok Stadionu Narodowego.
Po obiedzie grupa obrała kurs na Centrum Nauki Kopernik, gdzie główną atrakcją jest interaktywna wystawa, prezentująca kilkaset stanowisk doświadczalnych. Uczniowie poznawali prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń. Taka forma zdobywania wiedzy przypadła do gustu wszystkim. Dzieci zwiedzały wystawę z wypiekami na twarzy.
Uczniowie wrócili do Drzewicy bardzo zadowoleni i pełni wrażeń. Tę udaną wycieczkę będą wspominać jeszcze bardzo długo.


Drzewicka grupa przed Muzeum Sportu i Turystyki

Widząc ten medal drzewiczanie nie kryli dumyArtykuł ukazał się w wydaniu nr 9 (764) z dnia 2 Marca 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »