tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Opoczno

 Kiedy wreszcie będzie?!

 

Szukając w kolejnych rocznikach TOP pewnego tekstu, przez przypadek znalazłam pisany przeze mnie kawałek o planowanej przebudowie i modernizacji drogi wojewódzkiej nr 726. Wynikało z niego, że na dobrą sprawę już powinniśmy jeździć do Inowłodza tak, jak z Opoczna do Bukowca, czyli przebudowa już powinna być wykonana albo być na ukończeniu.
Pisząc o tym opierałam się na uzyskanych informacjach od zarządcy drogi, a potwierdzały je też wojewódzkie władze samorządowe. A tymczasem, jak jest każdy widzi. Pamiętam, że kilkakrotnie potem wspominałam o przesunięciach terminu inwestycji, ale wreszcie zniecierpliwiona, po raz kolejny poprosiłam o informację, kiedy wreszcie coś się ruszy w tym temacie i kiedy będzie można bez ryzyka dojechać do Inowłodza. I oto, co się dowiedziałam (cytuję w całości):
Interesujący panią odcinek wchodzi w skład zadania – rozbudowa drogi nr 726 na odcinku Rawa Maz. – Inowłódz – Bukowiec Opoczyński oraz Opoczno – Żarnów. W zakres rozbudowy drogi 726 wchodzi: budowa nowej konstrukcji drogi oraz nawierzchni o szerokości 7 m, dostosowanej do obciążenia 115 kN na oś na odcinku 12,4 km; przebudowa skrzyżowań; budowa chodników, zatok autobusowych, dróg serwisowych; budowa i przebudowa zajazdów; budowa systemu odwadniania: rowy, kanalizacja deszczowa, zbiorniki odparowujące; budowa oświetlenia; rozbiórka i budowa dwóch wiaduktów nad liniami kolejowymi oraz mostu nad rzeką Giełzówką; usunięcie kolizji z sieciami uzbrojenia terenu.
W związku z koniecznością poszerzenia pasa drogowego projekt zakłada dokonanie ponad 700 podziałów nieruchomości. W części podlegać będą przejęciu na cel rozbudowy drogi za odszkodowaniem.
Harmonogram finansowy zakłada wydatkowanie:
nakłady poniesione do 31 grudnia 2010 – 333 599 zł;
nakłady planowane: 2011 r. – 1.900.000 zł
2012 r. – 16.100.000 zł
2013 r. – 15.000.000 zł
2014 r. – 25.014.941 zł.
Łącznie: 58.354.540 zł.
31 stycznia 2010 r. złożono wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla odcinka Dęborzeczka – Bukowiec Opoczyński (I etap). Po dokonaniu aktualizacji projektu zostanie złożony wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej dla odcinka Inowłódz – Dęborzeczka. W ramach tego zadania rozbudowa i przebudowa i rozbudowa odcinka drogi dł. 12,3 km.
Zakres rzeczowy do wykonania w roku 2011 – przygotowanie do realizacji rozbudowy drogi – wyłonienie wykonawcy robót na I etap w II kwartale 2011 r. W III kwartale wyłonienie wykonawcy na realizację I etapu. Wniosek o uzyskanie ZRID na odcinek Dęborzeczka – Inowłódz zostanie złożony do końca I półrocza 2011 r.
No i tyle się dowiedziałam. W tym roku na pewno maszyny nie wejdą na drogę. Jak i co oraz kiedy będzie się działo na tej nieszczęsnej drodze można wnioskować tylko na podstawie zaplanowanego wydatkowania, bo oprócz tego, że w I etapie ujęto odcinek od Bukowca do Dęborzeczki, to w zasadzie nic nie wiadomo. No, chyba że można uznać za informację fakt, że długo nam przyjdzie poczekać na normalną drogę…


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (709) z dnia 11 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »