tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Festiwal dobrej woli i ofiarności

 
Podczas XXI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Drzewicy padł rekord ? zebrano 14.355 zł. Wysokość kwoty dowodzi, że mieszkańcy naszej okolicy doceniają działania tej ogólnopolskiej akcjiW tym roku WOŚP zbierała pieniądze dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów, a Drzewica po raz drugi miała swój samodzielny sztab. Na jego czele stał Radosław Smolarek.
Sztab mieścił się jak zawsze w szkole podstawowej, gromadząc 47 wolontariuszy, którzy kwestowali w mieście i okolicznych miejscowościach ? Radzicach, Bielinach, Domasznie, Idzikowicach oraz Poświętnem.
Co ważne, w finale uczestniczyli przedstawiciele wielu lokalnych środowisk i organizacji, a zbiórce towarzyszyły liczne atrakcje. Tak głośno orkiestra w Drzewicy nie grała jeszcze nigdy. Mimo mrozu niedziela, 13 stycznia była bardzo gorąca.
Popołudniowy koncert przed szkołą rozpoczęły dzieci z Przedszkola Samorządowego. Szkolnym chórem pochwaliła się także SP w Drzewicy. Kolejny udany występ zanotowały panie z zespołu KGW ?Strzyżowianki?: Krystyna Jura, Irena Staniszewska, Maria Sendejewicz, Aneta Dybalska, Alicja Majcherek, Beata Bogatek, Beata Kasicka. Grupie akompaniował na akordeonie Wiesław Tkaczyk.
Mocne, rockowe uderzenie zaserwował publiczności młodzieżowy zespół ?Wasted Rowler? w składzie: Marcin Kuchenbecker, Paweł Walczak, Adrian Chochół z gościnnie występującą wokalistką, Anetą Białas. Do wspólnej zabawy wciągnęła widzów grupa ?Makat?, która zagrała jako ostatnia.
Występy były przeplatane licytacjami przedmiotów ofiarowanych przez lokalne firmy i przedsiębiorców. Sprzedano wszystkie zestawy wyrobów Gerpolu i Gerlacha. Ufundowana prze burmistrza Drzewicy akwarela została wylicytowana za 150 zł. Dużym zainteresowaniem cieszyły się obrazy namalowane przez uczestników Warsztatu Terapii Zajęciowej.
Poza koncertami i licytacjami mieszkańcy mogli podziwiać piękne konie i kawalerzystów z grupy rekonstrukcji historycznej Stowarzyszenia Ułanów im. Wydzielonego Oddziału Wojska Polskiego mjra Hubala. Ułani wozili dzieci, fotografowali się z publicznością i podawali z wojskowej kuchni grochówkę, przygotowaną przez kucharki z drzewickiej podstawówki.
Kadeci z klas mundurowych liceum w Lipinach zabezpieczali ognisko, przy którym można było się ogrzać i oczywiście upiec kiełbaski, ofiarowane przez ZUH Wojciechowski z Bukowca Opoczyńskiego. Drewno na ognisko za pośrednictwem leśniczego Jerzego Panka podarowały Lasy Państwowe.
W tym roku sztaby WOŚP z Opoczna i Drzewicy połączyła sztafeta biegaczy z grupy Opoczno Sport Team, którą kieruje Jacek Wojtarek. Jej członkowie zostali powitani przez mieszkańców bardzo ciepło.
W budynku szkoły przeprowadzonoo zawody strzeleckie. Walka o puchary burmistrza zgromadziła wielu chętnych, którzy dali się ponieść emocjom rywalizacji sportowej.
Drużynowo w klasyfikacji rodzinnej zwyciężyli bracia Karol i Jacek Czyżewscy. Pierwsze miejsce wśród pań zajęła Agnieszka Piekarska, a w kategorii mężczyzn wygrał Zdzisław Popis. Najlepsi strzelcy odebrali trofea z rąk gospodarza gminy, Janusza Reszelewskiego.
Imprezę zakończyło wieczorne światełko do nieba.
? Jako sztab WOŚP w Drzewicy zebraliśmy rekordową kwotę 14.355,10 zł. Chylę czoło przed współpracownikami, ludźmi z naszego sztabu, pracownikami gminnych placówek i zaangażowanymi przedsiębiorcami ? przed wszystkimi, tym którzy na hasło ?Orkiestra? włączali się do akcji, często po jednym telefonie ? podsumowuje szef sztabu WOŚP 2543 w Drzewicy, Radosław Smolarek. ? Bardzo cieszę się, że zrobiliśmy dobrą robotę na rzecz najsłabszych w naszym społeczeństwie. Pokazaliśmy, że potrafimy działać wspólnie dla sprawy, którą rozeznaliśmy jako dobrą i godną. Dziękuję mieszkańcom, którzy ofiarowali swoje pieniądze, licytowali i kupowali wystawione do sprzedania przedmioty i usługi.Licytację prowadzi szef drzewickiego sztabu WOŚP, Radosław SmolarekWidzów rozgrzał występ zespołu KGW "Strzyżowianki"Chętnych do zdjęć z ułanami nie brakowało


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (810) z dnia 18 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »