tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Czekają na chętnych

 
Wraz z początkiem roku Ośrodek Kultury Gminy i Miasta ogłosił nowy nabór do grup artystycznychMłodzieżowa orkiestra dęta zyskała renomę nie tylko w gminie Drzewica


Do udziału w zajęciach muzycznych, tanecznych i teatralnych placówka zaprasza wszystkie chętne dzieci i młodzież.
? Miejsca czekają. Część naszych podopiecznych rozpoczyna dorosłe życie, dlatego szukamy nowych talentów. Zajęcia pomagają rozwijać zainteresowania i zdolności, stanowią również świetną inwestycję w przyszłość ? zachęca dyrektor OKGiM, Krzysztof Kowalski.
Nowych muzyków poszukuje młodzieżowa orkiestra dęta, dowodzona przez Stanisława Mulika. Zgłaszać mogą się uczniowie szkół podstawowych, już od najmłodszych klas.
? Oferujemy bezpłatną naukę gry pod fachowym okiem kapelmistrza. Kandydaci otrzymują instrumenty dęte i galowe stroje ? mówi dyrektor. ? Orkiestra pozwala doskonalić umiejętności muzyczne, daje możliwość uczestnictwa w życiu artystycznym lokalnej społeczności i prezentowania się przed szerszą publicznością. Co ważne, dla młodych ludzi jest ciekawym sposobem na życie. Wrodzone predyspozycje poparte systematyczną pracą mogą później zaowocować angażem w zawodowych orkiestrach, big?bandach czy zespołach. Mamy na to przykłady.
Do dzieci i młodzieży z uzdolnieniami muzycznymi kierowane są również zajęcia wokalno?instrumentalne, które prowadzi instruktor Wojciech Turek. Ich uczestnicy szlifują swój warsztat, rozwijają muzykalność, poszerzają wiedzę ogólnomuzyczną. Jak zaznacza dyrektor, w planach jest stworzenie nowego zespołu, a poszukiwani są zwłaszcza perkusiści.
Młodzi ludzie z zacięciem aktorskim mogą dołączyć do grup teatralnych, prowadzonych przez Martę Szymańską. Instruktorka czeka na osoby, które nie boją się wyzwań scenicznych, potrafią użyć wyobraźni i wyzwolić swoje emocje.
Ośrodek Kultury ogłasza także nabór do dziecięcego zespołu ludowego ?Mali Drzewiczanie?, zapraszając dzieci od czwartego roku życia. Na wszystkich chętnych czeka instruktorka tańca Alina Szymańska, wspólnie z Wojciechem Turkiem, w poniedziałki od godz. 15.00 do 16.30. Grupa będzie się uczyć tańców i przyśpiewek ludowych, nie tylko regionu opoczyńskiego.
Szczegółowe informacje dotyczące naborów pod numerem telefonu 48 375 62 88 lub bezpośrednio u instruktorów.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (810) z dnia 18 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »