tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Publikacja o dekanacie drzewickim

 
Przeglądając Internet, natrafiliśmy na informację o wydaniu opracowania pt. ?Kościoły i kaplice dekanatu drzewickiego w diecezji radomskiej?. Jego autorem jest historyk regionalny i publicysta, Andrzej Rola?Stężycki, kierujący Instytutem Genealogii

Jak wyczytaliśmy, Rola?Stężycki był do niedawna mieszkańcem Grójca i tam wydawał liczne publikacje historyczne dotyczące. m.in. dworów ziemiańskich, dziejów Grójca i okolic oraz kościołów tej ziemi. Obecnie mieszka w Różannie w gminie Odrzywół.
Książka ?Kościoły i kaplice dekanatu drzewickiego w diecezji radomskiej? zawiera fotografie i opisy historyczne 24 obiektów sakralnych. Została wydrukowana w oficynie księży werbistów w woj. kujawsko?pomorskim. Uzupełnia zapotrzebowanie na wiedzę z zakresu lokalnej i regionalnej historii, jest jednocześnie interesującym przewodnikiem po opisywanym terenie.
Spotkania promujące publikację odbywały się w drugiej połowie ubiegłego roku. W Internecie nie znaleźliśmy informacji, gdzie można kupić to wydawnictwo.
Dodajmy, że w skład dekanatu drzewickiego wchodzi jedenaście parafii leżących w pięciu gminach, dwóch powiatach i dwóch województwach: parafia pw. św. Łukasza w Drzewicy, parafia pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Domasznie, parafia pw. bł. Jadwigi w Radzicach, parafia pw. bł. Władysława z Gielniowa w Gielniowie, parafia pw. św. Apostoła Szymona i Judy Tadeusza w Bielinach (gm. Gielniów), parafia pw. św. Jadwigi Królowej w Odrzywole, parafia św. Marii Magdaleny w Łęgonicach Małych (gm. Odrzywół), parafia pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła w Rusinowie, parafia pw. św. Andrzeja Apostoła w Nieznamierowicach (gm. Rusinów) oraz parafia pw. św. Macieja Apostoła w Klwowie i parafia pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Sadach?Kolonii (gm. Klwów).


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 3 (810) z dnia 18 Stycznia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »