tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Dżemowe inspiracje

 
17 lutego w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbył się koncert poświęcony zespołowi ?Dżem?, przygotowany z inicjatywy nauczyciela Jacka Plucińskiego


Podczas koncertu uczniowie wykonali 14 największych przebojów grupy, a swoje umiejętności wokalno?instrumentalne zaprezentowali: Agata Kucharska, Magdalena Błażejewicz, Paulina Siwek, Jakub Kawecki, Marek Anduła, Dawid Matuszczak, Michał Kubiszewski, Mateusz Rek, Bartłomiej i Błażej Grochulscy, Mateusz Kwaśniewski, Paweł Głowacki, a także dwaj gimnazjaliści z Żarnowa ? Mateusz Jędrasik i Maciej Stępień. Imprezę prowadzili Magdalena Róg i Michał Gapys, którzy w przerwach pomiędzy kolejnymi wykonaniami zapoznawali publiczność z historią ?Dżem?.
Z przytaczanych przez nich informacji publiczność dowiedziała się, że to polska grupa bluesowo?rockowa działająca od ponad 30 lat. Członkowie zespołu nagrali kilkanaście albumów studyjnych i koncertowych. Od lat zbierają tłumy na swoich koncertach, które zawsze są wielkim wydarzeniem. Znani są głównie dzięki ich byłemu liderowi, jednemu z królów polskiego bluesa, Ryśkowi Riedlowi. Publice, która składała się z uczniów szkoły, grona pedagogicznego oraz rodziców, koncert przypadł do gustu. Młodzież jednak chętnie posłuchałaby tych piosenek w wykonaniu samego ?Dżemu? i ma nadzieję, że kiedyś zespół odwiedzi ziemię opoczyńską.
ZSO już teraz zaprasza na kolejny koncert. Odbędzie się on na przełomie maja i czerwca, a tym razem występy uczniów będą umieszczone w tematyce światowej i polskiej muzyki lat 80.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (763) z dnia 24 Lutego 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »