tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Rodzinna Akademia Przedszkolaka

 
?Magiczna podróż po latach minionych?


W tym roku dzieci z Akademii Przedszkolaka zaprosiły kochane babcie i drogich dziadków na magiczną podróż ?po latach minionych, wspomnieniach niezapomnianych, czasami głęboko w sercach skrywanych?. Pod okiem nauczycielek Agnieszki Klimek, Karoliny Wawrzyńczak, Katarzyny Jaroszyńskiej, Katarzyny Konewki i nauczyciela rytmiki Łukasza Mrozikowskiego przygotowały program artystyczny z muzyką i scenografią przywołującą lata młodości babć i dziadków.
Dzięki pomocy rodziców przedszkolaki przywitały gości, prezentując się w pięknych strojach nawiązujących do lat 60. i 70. ubiegłego wieku. Przy akompaniamencie muzyki lat 70. pokazały swoje umiejętności: tańczyły, śpiewały, recytowały a na koniec złożyły życzenia wręczając babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Brawom nie było końca, a gościom towarzyszyły łzy szczęścia i wzruszenia.
Ale to nie koniec. Zabawa dopiero się zaczęła, kiedy na scenę wyszli dziadkowie, ucząc wnuczęta tańczyć twista do utworu ?Lets twist again?, oraz babcie, których zadaniem było nauczenie dzieciaczków rock&rolla.
W dalszej części programu uczestnicy uroczystości wyruszyli w muzyczno?taneczną podróż do utworu Ryszarda Rynkowskiego ?Jedzie pociąg z daleka?. Na każdej ?stacji? w rytm muzyki sprzed czterech dekad babcie i dziadkowie musieli zatańczyć jak przed laty. Następnie wspólnie z wnuczętami bawili się w wyścig rodzin, ?Jaka to melodia?, ?Tak to leciało?, a wszystko na nutę przebojów sprzed lat.
Uśmiech na twarzach, sentymentalne wspomnienia babć i dziadków uświadomiły wszystkim, jak ważne są chwile spędzone wspólnie z wnukami.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (763) z dnia 24 Lutego 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »