tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Choinka prosto z serca

 

W sobotę, 30 stycznia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 odbyła się choinka, w której wzięło udział 21 podopiecznych domu dziecka z Sulejowa. Dzieci zostały zaproszone przez Szkolne Koło Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, które już od ok. 20 lat współpracuje z placówką. Opiekunką koła jest Jolanta Zapała, natomiast sprawy finansowe i dokumentację prowadzi Anna Malczewska.
W tym roku szkolne koło teatralne pod kierunkiem Izabeli Kowalczyk, Jolanty Studnickiej i Moniki Zielińskiej przygotowało dla dzieci przedstawienie pt. „Randka w ciemno”. Wystąpił w nim także prowadzony przez Jolantę Pawlak, szkolny zespół taneczny „Kalifornia”. Po zakończeniu przedstawienia do szkoły przybył mikołaj z workiem pełnym prezentów. Paczki ufundowała Ceramika Paradyż, wraz z jednym z rodziców. Po pożegnaniu znamienitego gościa, dzieci udały się do świetlicy szkolnej na poczęstunek, przygotowany przez młodzież ze szkolnego koła wolontariuszy oraz pracowników obsługi. Następnie goście z domu dziecka bawiły się wspólnie z licealistami na zorganizowanej w jednej z sal lekcyjnych dyskotece. W trakcie jej trwania dzieci wzięły udział w loterii fantowej, w której do wygrania były maskotki, przybory szkolne i inne gadżety - ofiarowane przez uczniów. Oświetlenie i nagłośnienie zapewnił Jacek Pluciński, nauczyciel historii w ZSO w Opocznie.
W organizację noworocznej choinki, aktywnie włączyli się uczniowie i nauczyciele, którzy przynieśli maskotki i ubrania, upiekli ciasta, zrobili zakupy, przygotowywali poczęstunek oraz udekorowali salę taneczną.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (656) z dnia 5 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »