tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Hokus-pokus… jest zabawa

 

Karnawał to chociaż niedługi, ale chyba najweselszy okres w ciągu roku. Lubiany zarówno przez dorosłych jak i dzieci. Jest to czas obfitujący w różnorakie zabawy, bardziej lub mniej zorganizowane, ale zawsze wesołe i huczne. Taka zabawa przypadła w udziale uczniom Szkoły Podstawowej w ZSS w Paradyżu. Radości dzieciom przysporzyli członkowie Rady Rodziców z przewodniczącym Janem Madejem, którzy zadbali o odpowiednie atrakcje oraz tradycyjne prezenty. Zabawa choinkowa uświetniona i uatrakcyjniona została poprzez wystawienie sztuki teatralnej „Królewna Śnieżka” oraz poprzez występ prezydenta Łódzkiego Klubu Iluzjonistów Wojciecha Królikowskiego i jego ucznia-asystenta Marcina. Maestro oraz jego uczeń zaprosili do wspólnej zabawy w czarowanie uczniów i nauczycieli. Wtajemniczaniu w magiczne zaklęcia towarzyszyły niezwykłe emocje. Zgromadzeni w sali uczniowie i rodzice nagradzali każdy pokaz gromkimi brawami.
Niemniejsze emocje u odbiorców wzbudzały losy królewny Śnieżki, prześladowanej przez zazdrosną macochę-czarownicę. Z zapartym tchem, szczególnie najmłodsi, czekali na szczęśliwe zakończenie przedstawienia przygotowanego przez młodych aktorów z Koła Teatralnego „Bawimy się w teatr” pod kierownictwem Barbary Małeckiej i Haliny Podgrodzkiej.
Nieodzownym elementem imprezy było przybycie mikołaja (w którego postać wcielił się Wojciech Królikowski) z workiem prezentów. Upominki dostali wszyscy uczniowie.
Podsumowując tę część imprezy dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Paradyżu Mirosław Kuleta dziękował Radzie Rodziców za zaangażowanie w uświetnienie zabawy oraz zorganizowanie paczek dla dzieci. Słowa podziękowań skierował również do sponsorów. Dalszą część imprezy wypełniła zabawa taneczna prowadzona przez Bogumiłę Polinceusz i Barbarę Małecką. Na parkiecie królowały księżniczki, czarodziejki, wróżki, elfy, paziowie, rycerze, policjanci, muszkieterowie, piraci, a nawet mumia. Należy tylko podziwiać fantazję młodszych uczniów w kwestii strojów i czekać na kolejną zabawę.


Maria Macieja-Kurzyk   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (656) z dnia 5 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »