tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Dzień Babci i Dziadka

 

W Sielcu…
W piątek, 23 stycznia uczniowie SP w Sielcu zaprezentowali babciom i dziadkom akademię okolicznościową oraz jasełka.
W pierwszej części programu artystycznego wystąpili uczniowie klas 0-III. Dzieci, przygotowane pod okiem Barbary Gonciarz, Elżbiety Jarzyńskiej i Jolanty Skorupy, wierszem i piosenką przekazały swoim babciom i dziadkom życzenia z okazji ich święta. Dołączyły do nich wykonane własnoręcznie laurki. Drugą część występów stanowiły jasełka wystawione przez uczniów klas IV-VI. Tradycyjną historię narodzin Jezusa wzbogaciły starannie wykonane dekoracje i kostiumy małych aktorów. Nad przygotowaniem jasełek czuwały Elżbieta Jasińska oraz Anna Kwapisz.
Z życzeniami noworocznymi zwrócił się również do zgromadzonych obecny na spotkaniu ks. Eugeniusz Tyburcy, proboszcz parafii w Gowarczowie, który podkreślił, że tak liczne uczestnictwo babć i dziadków w zorganizowanej dla nich uroczystości świadczy o docenianiu zaangażowania i pracy dzieci oraz nauczycieli szkoły.
W trakcie spotkania rozstrzygnięto szkolny konkurs na najładniejszą szopkę i kartę świąteczną. Prace uczniów oceniano w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie uczniów klas I-III w konkursie na najładniejszą szopkę bożonarodzeniową przyznano tylko pierwsze miejsce, zajęli je Krzysztof i Łukasz Turlińscy. Wśród starszych uczniów pierwsze miejsce zdobyli za pracę grupową Aleksandra Bolek, Andrea Turlińska i Paulina Trębarczyk; drugie miejsce zajęły ex aequo Karolina Kocemba i Karolina Stępień, a trzecie Remigiusz Grabski i Maciej Nowak. Ponadto wyróżniono szopkę wykonaną przez Wojciecha Grudnia, Jakuba Srokę i Adama Nowickiego oraz szopkę Damiana Sarwy. Najładniejszą kartę świąteczną w grupie młodszej wykonali: Julia Białek (pierwsze miejsce), Dominik Sroka (drugie miejsce) i Jakub Tersa (trzecie miejsce). W kategorii klas IV-VI najwyżej oceniono prace Wojciecha Grudnia i Natalii Białek. Drugie miejsce przyznano Paulinie Trębarczyk i Andrei Turlińskiej, a trzecie Karolinie Kocembie i Emilii Białek.
Po uroczystości babcie i dziadków zaproszono na słodki poczęstunek.

…w Petrykozach
21 i 22 stycznia to bardzo ważna data dla wszystkich wnuków. W tych dniach bowiem przypada święto babć i dziadków. Młodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Petrykozach wraz z wychowawczyniami postanowili zaprosić dziadków, aby wyrazić im swą wdzięczność.
Do szkoły przybyło ok. 70 zaproszonych gości, którzy wraz z wnukami obejrzeli występ iluzjonisty. Następnie wnuczęta wystąpiły przed dziadkami śpiewając piosenki, recytując wiersze, tańcząc i przedstawiając wzruszające lub humorystyczne scenki.
Na zakończenie dzieci wręczyły przybyłym babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki, a dziadkowie przy herbacie i ciastkach ze wzruszeniem podziwiali umiejętności swoich wnuków.

…w Modrzewiu
21 stycznia w Szkole Podstawowej w Modrzewiu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Przedszkolaki i uczniowie kl. III, w pięknych, kolorowych strojach, przedstawili inscenizację pt. „Z najlepszymi życzeniami”, przygotowaną przez K. Bańczyk i A. Abramczyk. Uczniowie kl. I i III pod kierunkiem R. Rafalskiej i M. Jaromin wystawili „Czerwonego Kapturka”. Uroczystości towarzyszyły chwile wzruszenia i gromkie brawa. Następnie wnukowie wręczyli swoim babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Po części artystycznej dziadkowie zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

…w Krzczonowie
Obchody Dnia Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Krzczonowie odbyły się 21 stycznia, w czwartek. Akademia rozpoczęła się programem artystycznym w wykonaniu uczniów klas 0-III. Dzieci przepięknie recytowały wiersze i śpiewały piosenki, za co otrzymały gromkie brawa. Po występach najmłodszych artystów uczniowie starszych klas zaprezentowali jasełka. Zaproszeni goście byli bardzo dumni ze swoich wnucząt a jednocześnie wzruszeni, kiedy odbierali od nich okolicznościowe laurki oraz własnoręcznie wykonane bukieciki. Nie zabrakło również życzeń, zarówno tych złożonych przez panią dyrektor jak również indywidualnych, które maluchy składały wręczając babciom i dziadkom własnoręcznie wykonane upominki. Uroczystość zakończył słodki poczęstunek, podczas którego panowała miła i rodzinna atmosfera.
Dzieci z młodszych klas przygotowały nauczycielki kształcenia zintegrowanego: Anna Białek, Bożena Szymańska oraz nauczycielka oddziału przedszkolnego Anna Jakubczyk a do jasełek katechetka Joanna Tomaszewska. Nad całością czuwała dyrektorka Leokadia Sobolewska.

…w „szóstce”
Jak co roku przedszkolaki z Zielonej Dolinki zorganizowały obchody Dni Babci i Dziadka. Przez trzy dni, w środę, czwartek i piątek w ubiegłym tygodniu, swoich gości przyjmowały w placówce poszczególne grupy maluchów.
W czwartek, 21 stycznia, dla swoich babć i dziadków wystąpiły "Skrzaty". Program artystyczny, zaprezentowany z ludowym przytupem, zdominowały okolicznościowe wierszyki i piosenki. Nie zabrakło także życzeń, które przybyłym gościom złożyła dyrektorka, Dorota Jurek. Po występach dzieci wręczyły swoim dziadkom upominki i własnoręcznie wykonane laurki.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (656) z dnia 5 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »