tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Kulig

 

Podczas gdy dorośli zmagają się ze skutkami jednej z cięższych zim ostatnich kilku lat, najmłodsi cieszą się z ilości białego puchu, na którym można się świetnie bawić. Wykorzystując idealne warunki do zabawy na śniegu uczniowie klasy zerowej oraz klasy trzeciej Prywatnej Szkoły Podstawowej w Opocznie wraz ze swymi opiekunkami: Henryką Konkol i Barbarą Miękus udali się na prawdziwy zimowy kulig.
Cała wyprawa była tak sprawnie zorganizowana, że uczniowie praktycznie nie mieli czasu się nudzić. Zanim opadły wrażenia po jednym wydarzeniu już następowało kolejne, niosące ze sobą nowe emocje i nowe wyzwania dla uczniów. Po dojeździe szkolnymi autokarami do Parczówka na uczestników kuligu już czekały gotowe do jazdy zaprzęgi sanek. Praktycznie każdy kto wysiadał z autobusu zajmował od razu miejsce na sankach i chwilę potem cała kawalkada zaprzężona do ciągnika ruszyła na pobliskie leśne drogi. Nie obyło się oczywiście bez wywrotek i ostrych zakrętów.
W połowie trasy zaplanowano krótki postój na gorącą herbatę z cytryną. Postój wykorzystano do kolejnych zabaw na śniegu, a największym powodzeniem cieszyła się bitwa na śnieżki oraz budowa śniegowych domków. Po powrocie do Parczówka, na uczestników kuligu czekała kolejna niespodzianka. Na specjalnie przygotowanym miejscu płonęło już ognisko, a na patykach piekły się kiełbaski.
Jazda sankami i ruch na świeżym powietrzu wzmógł apatyty do tego stopnia, że po kilku minutach po pieczonych kiełbaskach pozostały tylko wspomnienia i unoszący się wraz z dymem ogniska zapach. Sanna przyniosła uczniom wiele niezapomnianych wrażeń i przekonała, że zima wcale nie musi być nudna. Organizatorki szkolnego kuligu: Henryka Konkol i Barbara Miękus, serdecznie dziękują za pomoc rodzicom swoich podopiecznych oraz współpracownikom szkoły: Sylwii i Zbigniewowi Wereszkom oraz Annie Podgórskiej i Wojciechowi Dworakowi.


bem   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 5 (656) z dnia 5 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »