tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 Andrzejki z misją

 

Fundacja „Ostoja” już po raz kolejny zorganizowała andrzejkowy bal charytatywny, którego głównymi celami było podziękowanie za całoroczną współpracę i pomoc, jaką fundacja otrzymuje oraz integracja osób działających na rzecz niepełnosprawnych.
W sobotni, 28 listopada, wieczór w świetlicy wiejskiej w Bukowcu Opoczyńskim zebrało się grono osób działających w Fundacji i współpracujących z nią.
Szczególne powitanie zgotowano Elżbiecie Nowak (patrz zdjęcie) przedstawicielce „Związku Holandia - Ukraina”, z którym „Ostoja” współpracuje od kilkunastu miesięcy. W ramach współpracy Holendrzy zorganizowali dostawy m.in. sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, wózków dla niepełnosprawnych, wyposażenia szpitalnego itp. Ponadto holenderscy wolontariusze całkowicie bezpłatnie wykonali dla opoczyńskiej Fundacji projekt budowy Centrum Pomocy. Wizualizację przyszłego domu, który ma być wybudowany na terenach przyległych do kościoła Podwyższenia Krzyża Świętego można było obejrzeć na specjalnie wystawionej planszy. Zespół budynków Centrum Pomocy będzie obejmował m.in. dom dla osób starszych, dla osób niepełnosprawnych oraz hospicjum.
Prezes fundacji Ostoja, Agnieszka Sobol zwracając się do zebranych podziękowała za pomoc, jaką Fundacja każdego dnia otrzymuje od osób wrażliwych. Za szczególne zainteresowanie problemami Fundacji specjalnymi statuetkami uhonorowano: burmistrza Jana Wieruszewskiego, Andrzeja Kopanię, Janusza Klimka oraz proboszcza parafii podwyższenia Krzyża Świętego w Opocznie ks. Mieczysława Głogowskiego.
Za wsparcie działań na rzecz osób niepełnosprawnych, starszych i najuboższych podziękował zebranym burmistrz Jan Wieruszewski. Wśród wyróżnionych statuetkami burmistrza znaleźli się m.in.: Jacek Pacan, Danuta i Stefan Rogulscy, Irena Kuchta-Szumlańska, Janusz Pacan, Roman Polak, Jan Wiktorowicz, Krzysztof Rzeźnik, Zdzisław Wojciechowski, Elżbieta Musiał, Marcin Jurek, Beata i Marek Celnerowie, Waldemar Staszewski, Małgorzata Gołębiowska-Wijata, Elżbieta Nowak, Robert Zalega, Cornelia Swantine Versteeg Moorlag, Iwona Pałgan, Robert Synowiec i „Ceramika Paradyż”.
Odbyła się aukcja dział sztuki oraz świątecznych gadżetów wykonanych przez podopiecznych Fundacji. Uczestnicy zabawy dali się ponieść emocjom i licytowali do całkiem niezłych kwot, które w ogólnym rozrachunku zamknęły się kwotą około 10 tysięcy złotych. Całkowity dochód z aukcji przeznaczony zostanie na uzupełnienie wkładu własnego w projekcie sfinansowanie budowy Centrum Pomocy ze środków unijnych.


bem   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (647) z dnia 4 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »