tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Usługi Parkieciarskie Mateusz Pręcikowski ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Aktualności

 Pro publico bono

 
Listonosz doniósł

Intencją poprzedniego listu było przybliżenie możliwości znalezienia dowolnych faktów do wybrnięcia z afery związanej z nieopatrznym zawieszeniem tych łżetablic. Niestety - pudło - mniej niż zero.
Uczestnicy tych „wiekopomnych uroczystości” wykonali znany od prawie 2000 lat gest Piłata, naśladując jednocześnie przysłowiowego strusia. Jakby się nic nie działo. Strusiowi wypada, ale on nie jest z gatunku homo sapiens! Notablom i radnym pozostaje jedno: w trybie pilnym ogłosić dla „naprawiaczy historii” konkursy:
1) na udowodnienie, że w I wojnie światowej rosyjski car, austro-węgierski i niemiecki cesarz walczyli o wolność Polski, unicestwiając jednocześnie idee Strzelca i o zgrozo - epopeję niepodległościową Legionów,
2) przeprowadzić taki sam dowód, iż w II wojnie światowej armia węgierska walczyła po stronie aliantów, a nie państw osi, postponując walkę polskiego podziemia - w tym poległych i żyjących żołnierzy 25 pp AK,
3) opublikować dokumenty, zapiski sprzed tysiąca lat (plus minus 1009) świadczące o pobycie na terenach Opoczna jakiś misjonarzy, wojów węgierskich zaprzyjaźnionych z tubylcami (byłby to prawie „Biskupin opoczyński”).
Gdyby Nobla za te dowody nie przyznali - oferuję zagłobowe Niderlandy. Czy nikt jeszcze nie zauważył, że wprowadzono w błąd dyplomatów ościennych państw? Naruszono uprawnienia IPN i innych instytucji, uprawnienia głowy państwa i jej autorytet! Ciekawe komu z tutejszego PiS prezes J. Kaczyński podziękuje. Byli na naszym terenie dwaj generałowie, naukowcy, w muzeum nie można było tych faktów sprostować?
Niepoczytalne wystąpienia, brak konsensusu między starostą a burmistrzem - z martyrologii katyńskiej czyni targowisko! Powiedzieć wstyd to za mało. Cudze chwalicie... minęło wiele zwykłych i okrągłych rocznic i do dzisiaj nie upamiętniono na posesji przy Inowłodzkiej prawdziwego lotnika, opocznianina, uczestnika II wojny światowej, bitwy o Anglię, członka tzw. Cyrku Skalskiego -Władysława Majchrzyka!
Opoczyński „Krzok”

PS Dygresja - dla pełnej jasności dobrze byłoby, gdyby wnioskodawca podwyżki dla pana starosty ujawnił, że miał w tym momencie pełną świadomość, iż DPS-y, OPS-y, i dopłaty do obiadów w szkołach - również wzrosły o 20%. Wystarczy odpowiedzieć TAK lub NIE, bez ozdobników.

(nazwisko i adres
do wiadomości redakcji)


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (647) z dnia 4 Grudnia 2009r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »