tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »

ZATRUDNIĘ pracownika do szlifowania elementów ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Znacznie poniżej kosztorysu

 
W ubiegłym tygodniu Zarząd Dróg Powiatowych ogłosił rozstrzygnięcie przetargu na przebudowę drogi powiatowej w Jelni. Inwestycja będzie kosztowała 2,6 mln zł a więc o 3,5 mln zł mniej niż pierwotnie zakładano


Na 2013 rok przewidziano realizację pierwszego etapu rozbudowy drogi powiatowej nr 3108E od granicy gmin Opoczno i Drzewica do Drzewicy. Chodzi o odcinek biegnący przez Jelnię. Celem zadania jest remont drogi na długości 1570 m aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 728.
Do przetargu stanęło dwanaście firm. Na podstawie zapisów ustawy ?Prawo zamówień publicznych? inwestor wykluczył z postępowania dziewięciu oferentów, którzy nie wnieśli wadium na przedłużony okres związania ofertą albo nie zgodzili się na przedłużenie tego okresu.
Zwycięzcą został ostatecznie Trans?Mar z Radomia, oferując cenę w wysokości 2.599.934,43 zł brutto. W porównaniu z kosztorysem na poziomie 6,1 mln zł wartość inwestycji będzie więc niższa o około 3,5 mln zł.
To dobra wiadomość dla powiatu i gminy, które sfinansują połowę kosztów zadania ? każdy samorząd po 25%. Druga połowa zostanie pokryta z budżetu państwa, ponieważ inwestycja wchodzi w skład Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, etapu II ?Bezpieczeństwo ? Dostępność ? Rozwój?.
Przed firmą z Radomia dużo pracy. Po pierwsze ? modernizacja jezdni. Droga zostanie poszerzona do 6 m na odcinku szlakowym i 6,5 m na odcinku ulicznym (tam, gdzie zaplanowano chodnik). Jej nawierzchnia zostanie wzmocniona, zyskując nowe warstwy ścieralną (5 cm) i wiążącą (7 cm).
W planach jest przebudowa dwóch skrzyżowań z drogami gminnymi, budowa chodników o szerokości 1,5 m na terenie zabudowanym w Jelni (po prawej stronie, jadąc w kierunku Drzewicy) oraz dwóch nowych zatok autobusowych o szerokości 3 m. Trans?Mar wybuduje nowe dwustronne pobocza o szerokości 1,25 m i przebuduje zjazdy do posesji.
W ramach odwodnienia przewidziano wykonanie nowego przepustu o długości 14,6 m, krytego rowu wraz ze studniami rewizyjnymi, osadnikami i przykanalikami oraz odtworzenie przydrożnych rowów na pozostałym odcinku i ich umocnienie betonowymi płytami ażurowymi. Ponadto niezbędne jest przebudowanie sieci wodociągowej na odcinku 37 m.
Jak nas poinformował dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, Andrzej Reszel, umowa z wykonawcą zostanie podpisana w tym lub na początku przyszłego tygodnia. Prace drogowe powinny się rozpocząć za kilka tygodni.
Termin realizacji inwestycji upływa 1 października.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (823) z dnia 19 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »