tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRZYJMĘ pracownika przy pracach konserwacyjnych ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Drzewica

 Mali recytatorzy z Drzewicy

 
W czwartek, 11 kwietnia w Szkole Podstawowej w Drzewicy odbyła się siódma edycja Szkolnego Konkursu Recytatorskiego o puchar dyrektora dla uczniów klas I?IIILaureaci i uczestnicy tegorocznej edycji konkursuDoroczne przedsięwzięcie ma na celu popularyzację polskiej poezji dziecięcej oraz rozwijanie recytatorskich uzdolnień dzieci. Jest organizowane przez Mały Samorząd Uczniowski pod kierunkiem nauczycielek Mirosławy Białek, Małgorzaty Klaty i Ewy Swęd?Gąsiorowskiej. Każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów klas I?III.
Tym razem w finale szkolnym wzięło udział jedenaścioro uczestników, wyłonionych w eliminacjach klasowych. Wszyscy recytowali wybrane przez siebie wiersze, wykazując się dużym talentem. Utwory były ciekawe i barwnie prezentowane. Nic dziwnego, że widzowie nagradzali małych artystów gromkimi brawami.
Prezentacje oceniało jury w składzie: Elżbieta Iwanicka, Urszula Kalużna i Krystyna Nizińska, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Po wysłuchaniu wszystkich recytacji dokonało oceny i wyłoniło laureatów.
Pierwsze miejsce zajęła Julia Mastalerz z klasy IIIb. Drugie przyznano Kornelowi Nowakowi (kl. IIIa) a trzecie ex aequo Mateuszowi Kwaśniakowi (kl. IIIb), Klaudii Smolarek (kl. Ia) i Kai Wochniak (kl. Ib).
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali w nagrodę książki, dyplomy i słodkości. Laureatka pierwszego miejsca odebrała puchar ufundowany i wręczony przez dyrektorkę szkoły, Renatę Smolarek. Podziękowania za solidną pracę otrzymały również członkinie jury.
Małym recytatorom organizatorzy składają gratulacje, a uczniów, którzy czują w sobie duszę artysty, zapraszają do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 16 (823) z dnia 19 Kwietnia 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »