tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Aktualności

 W tym tygodniu obchodzimy:

 


* 9 lutego:
? Polska, Włochy: Dzień Pizzy, międzynarodowe święto pizzy, jednej z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie potraw. Jej dzień jest obchodzony corocznie w wielu krajach, w różnych terminach. Najczęściej pojawiającą datą jest jednak 9 lutego.

* 11 lutego:
Polska: Dzień Dokarmiania Zwierzyny Leśnej

* 12 lutego:
Międzynarodowy Dzień Darwina, święto obchodzone w wielu krajach, mające na celu popularyzację teorii ewolucji na drodze doboru naturalnego, stworzonej przez Karola Darwina. Obchodzone jest w rocznicę jego urodzin. Organizatorzy Dnia Darwina starają się popularyzować nauki ścisłe i przyrodnicze w powiązaniu z naukami humanistycznymi i sztuką, promując podejście interdyscyplinarne. Celem obchodów jest ukazanie znaczenia nauk przyrodniczych dla różnych dziedzin życia codziennego, dla zrozumienia procesów, w których wszyscy uczestniczymy. Przedstawienie informacji o życiu i dokonaniach Karola Darwina jest często okazją do dyskusji na temat miejsca i roli naukowca w społeczeństwie. W Polsce obchody Dnia Darwina odbywają się na Uniwersytecie Śląskim i w Trójmieście, gdzie urodziny Darwina organizuje Polskie Towarzystwo Genetyczne wraz z Sopockim Towarzystwem Naukowym. W propagowanie idei Dnia Darwina zaangażowane jest też Polskie Stowarzyszenie Racjonalistów,
? Międzynarodowy Dzień Walki z Wykorzystaniem Dzieci jako Żołnierzy, zapoczątkowany kampanią ?Red Hand Day?. Data nie jest przypadkowa ? tego dnia wszedł w życie Fakultatywny Protokół do Konwencji Praw Dziecka o zakazie wykorzystywania dzieci poniżej osiemnastego roku życia, jako żołnierzy w konfliktach zbrojnych. Symbolem dnia jest czerwona ręka).


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (813) z dnia 8 Lutego 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »