tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Uczniowie w sejmie

 

W listopadzie uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 wraz z opiekunami Anną Stępień, Justyną Kawecką i Ewą Wilk uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Głównym punktem programu była wizyta w Sejmie. Wiele emocji wśród uczniów wzbudziła szczegółowa kontrola, jakiej są poddawani zwiedzający budynek parlamentu. Z ogromnym zaciekawieniem uczestnicy oglądali znaną z telewizji salę posiedzeń i wysłuchali wykładu przewodniczki o pracy naszych parlamentarzystów.
Wycieczkowicze udali się także do Muzeum Powstania Warszawskiego. Po obejrzeniu filmu ?Miasto ruin? zapoznawali się z tragiczną kartą historii naszego kraju. Bardzo spodobał się wszystkim sposób przekazu informacji, bo muzeum interaktywne oddziałuje na różne zmysły.
Ostatnim punktem programu była wizyta w gmachu Telewizji Polskiej. Oprowadzający zwiedzających pracownik tej szacownej, bo już sześćdziesięcioletniej instytucji, w ciekawy sposób opowiadał o przygotowywaniu programów telewizyjnych. Uczniowie odwiedzili studio sportowe oraz studio programu ?Telewizji śniadaniowej?, poznawali tajniki pracy filmowej i telewizyjnej. Wycieczka bardzo się młodzieży podobała, wzbogaciła ich wiedzę historyczną i społeczną, przyniosła wiele wrażeń.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (803) z dnia 30 Listopada 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »