tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Przedszkolaki w trosce o uzębienie

 
We wtorek, 20 listopada, przedszkolaki z ?czwórki? wraz z opiekunkami odwiedziły gabinet stomatologiczny. Głównym celem wizyty było przekonanie dzieci, że nie taki dentysta straszny, jak go malują!

Badania dowodzą, że próchnica wśród najmłodszych jest dziś powszechnym problemem. Statystycznie każdy pięcio/sześciolatek posiada średnio pięć zębów zaatakowanych tą chorobą, z których wyleczony zostaje tylko jeden (według ministra zdrowia ? ?Monitorowanie stanu zdrowia jamy ustnej populacji polskiej w latach 2010?2012 z dnia 30 czerwca 2010 roku?). Jest to wynik między innymi złych nawyków higienicznych i wielu zaniedbań, a często również bagatelizowania kwestii zbyt częstego podawania dzieciom słodyczy i zbyt rzadkich wizyt u dentysty.
Dlatego dzieci z Przedszkola nr 4, z grup III i IV wraz z nauczycielkami Anną Kmitą i Jolantą Karbownik wybrały się do gabinetu stomatologicznego. Celem wizyty było oswojenie przedszkolaków z pomieszczeniem, w którym pracuje dentysta, znajdującymi się tam narzędziami oraz wykonywanymi w nim zabiegami.
Stomatolożka Beata Karbownik zaprezentowała dzieciom liczne urządzenia niezbędne w jej pracy oraz pokazała preparaty pomagające w utrzymaniu jamy ustnej w czystości. Zaprezentowała jak należy myć zęby i jak często o nie dbać. Aby wizyta w gabinecie na długo utkwiła przedszkolakom w pamięci, na zakończenie pouczającej lekcji dzieciaki otrzymały obrazki do pomalowania o tematyce ?Jak dbamy o zęby? oraz kolorowe nalepki na kubki.
? Wierzymy, że poprzez działania edukacyjne zachęcimy dzieci i rodziców do codziennego dbania o higienę ząbków i tym samym zmniejszymy skalę problemu próchnicy wśród najmłodszych dzieci ? mówiły zgodnie nauczycielki Anna Kmita i Jolanta Karbownik.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 48 (803) z dnia 30 Listopada 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »