tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 


Piją i jeżdżą!
* 4 kwietnia, o godz. 8.50 w Petrykozach (gm. Białaczów) policjanci zatrzymali jadącego rowerem 58?letniego Mariana K. Badanie ujawniło obecność 1,53 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Tego samego dnia, o godz. 20.00 w Błogiem Rządowym (gm. Mniszków) policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego rowerzystę, 39?letniego Adama C. Mężczyzna wydmuchał 0,86 promila alkoholu.
* 5 kwietnia, o godz. 19.10 w Opocznie na ul. Staromiejskiej zatrzymany został pijany kierowca VW golfa, 48?letni Andrzej S. Badanie ujawniło obecność aż 2,25 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Stare porzekadła mówią, że głupi ma szczęście, a siwa broda nie czyni mędrcem. I chyba oba mają zastosowanie do 55?letniego Piotra T., kierującego po pijaku fiatem punto. 6 kwietnia, o godz. 19.45 spowodował on kolizję z ciężarowym MAN?em, kierowanym przez 52?latka. Nie wiadomo dlaczego, ale Piotr T. wyszedł z tego bez szwanku, mógł więc potem wytrzeźwieć we własnym łóżeczku? Gdy już mógł pozbierać myśli, to pewnie się zastanawiał, jak się będzie tłumaczyć przed sądem, przed którym będzie odpowiadał za jazdę w stanie nietrzeźwym (2,48 promila alkoholu w wydychnym powietrzu) i spowodowanie w tym stanie kolizji.

Zwierzęta na drodze
* 5 kwietnia, około godz. 21.00 w Kozeninie (gm. Sławno) na drodze krajowej nr 12 pod mercedesa, kierowanego przez 22?latka, wpadł pies. Nie udało się ustalić właściciela czworonoga pozostawionego bez nadzoru. Pies nie przeżył zdarzenia.
* Do identycznego zdarzenia doszło 8 kwietnia, o godz. 18.30 w Budkowie (gm. Żarnów), na drodze krajowej nr 74. Pod volkswagena, kierowanego przez 30?latka, wpadł pies. Właściciela nie udało się odszukać, pies nie żyje.

Nieostrożny
* 6 kwietnia, o godz. 13.40 w Opocznie na ul. Kopernika kierujący DAF?em 34?letni Andrzej O. nie zachował należytej ostrożności podczas omijania audi A4. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.

Współwinni
6 kwietnia, o godz. 19.00 w Opocznie kierujący škodą felicią 20?letni Piotr K. nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył mitsubishi galanta, którego kierowca ? 20?letni Amadeusz G. nieprawidłowo zatrzymał pojazd. Obaj panowie zostali ukarani mandatami.

Sąd rozstrzygnie
9 kwietnia, o godz. 12.50 w Drzewicy na ul. Staszica doszło do kolizji dwóch samochodów. W zasadzie ? można by o tym nie pisać, gdyby dwaj panowie kierowcy doszli do porozumienia, wymienili się adresami, numerami polis itp. Niestety obaj uważali się za poszkodowanych, a żaden nie chciał przyznać się do winy, dlatego będą szukać rozwiązania sporu przed sądem. Dopiero wtedy dowiemy się, czy winny był 20?letni kierowca škody fabii, czy też 23?letni kierowca opla vectry. Jeden z nich wyprzedzał na skrzyżowaniu, drugi zaś zapomniał zasygnalizować zamiar skrętu w lewo.

Straciła panowanie
10 kwietnia, o godz. 16.25 w Kraśnicy (gm. Opoczno) 20?letnia kobieta, kierująca fordem escortem, podczas wyprzedzania gwałtownie skręciła w lewo, straciła panowanie nad pojazdem. Auto wpadło do rowu, a następnie uderzyło w ogrodzenie posesji. Na skutek zdarzenia obrażeń doznał 22?letni pasażer, którego z urazem głowy przetransportowano do szpitala.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 15 (770) z dnia 13 Kwietnia 2012r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »