tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Tym razem, po świąteczno–noworocznej przerwie, okres z jakiego zdajemy relację z policyjnych wydarzeń jest nieco dłuższy, ale i tak rozpoczniemy od bardzo krótkiego podsumowania minionego roku. Jak podkreślił szef opoczyńskiej drogówki, podinspektor Grzegorz Fiderek, rok 2010 w porównaniu do lat poprzednich, był bezpieczniejszy. Doszło do 81 wypadków, w których zginęło 5 osób (w 5 wypadkach) a 111 zostało rannych. Odnotowano 550 kolizji. Rok wcześniej, tj. w 2009 na naszych drogach doszło do 121 wypadków, w tym siedemnastu ze skutkiem śmiertelnym (śmierć w nich poniosło 21 osób), a sto czterdzieści siedem zostało poszkodowanych. Odnotowano 574 kolizje (szersze podsumowanie minionego roku zamieścimy w TOP już wkrótce). Jak wynika z tego zestawienia, w minionym roku doszło do znacznie mniejszej ilości tych najtragiczniejszych wypadków. I oby ta tendencja utrzymała się również w tym roku, czego serdecznie życzę naszym Czytelnikom.

Piją i jeżdżą!
* 24 grudnia, o godz. 12.30 w Opocznie a ul. Kopernika 60–letni kierowca fiata holował volkswagena golfa, za kierownicą którego zasiadł 23–letni Jan K. Podczas holowania golf uderzył w zaparkowanego renaulta. Niewykluczone, że stało się to z powodu wypitego przez młodego kierowcę alkoholu. Badanie alkosensorem ujawniło obecność 0,40 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Zatrzymane zostało mu prawo jazdy.
* 1 stycznia, o godz. 2.30 w Trojanowicach (gm. Żarnów) funkcjonariusze policji zatrzymali kierującego oplem vectra 22–letniego Roberta W. Badanie ujawniło w oddechu mężczyzny 1,81 promila alkoholu.
* 3 stycznia, o godz. 8.20 w Drzewicy na pl. Kościuszki funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego zatrzymali, kierującego VW, 43–letniego Mirosława P. Badanie ujawniło obecność 0,63 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Niepoprawny
21 grudnia, o godz. 12.45 w Opocznie, na ul. Piotrkowskiej uwagę policjantów zwróciła zaparkowana w miejscu niedozwolonym s¶koda felicia, za kierownicą której zasiadał 32–letni Rafał U. Podczas legitymowania mężczyzny okazało się, że to nie jedyny grzeszek na jego sumieniu. W ogóle nie powinien był kierować pojazdem, ponieważ nadal obowiązuje go sądowy zakaz, który – jak podejrzewam – może się teraz nieco wydłużyć w czasie.

Potrącił pieszą
21 grudnia, o godz. 9.25 w Opocznie na ul. Staromiejskiej kierujący toyotą corollą 56–letni Stanisław B. potrącił wchodzącą na przejście dla pieszych 74–letnią kobietę. Na skutek zdarzenia piesza doznała obrażeń i została przetransportowana do szpitala.

Za wąsko?
23 grudnia, o godz. 6.45 w Kamilówce (gm. Sławno) podczas wymijania doszło do bocznego zderzenia dwóch pojazdów: renaulta, kierowanego przez łodzianina, z nieustalonym pojazdem, którego kierowca oddalił się z miejsca kolizji.

Nieprawidłowo
* 23 grudnia, o godz. 10.15 w Opocznie na ul. Kolberga kierujący audi A6 32–letni Adam A. podczas nieprawidłowego skrętu w lewo doprowadził do zderzenia z chevroletem aveo. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* 30 grudnia, o godz. 15.30 w Opocznie na ul. Staromiejskiej 31–letnia kobieta, kierująca renaultem, podczas nieprawidłowego skręcania doprowadziła do zderzenia z VW golfem. Odmówiła przyjęcia mandatu, dlatego sprawa znajdzie swój epilog w sądzie.
* 3 stycznia, o godz. 10.30 w Prucheńsku Dużym (gm. Mniszków) 34–letni Marcin J., kierujący oplem kadettem podczas nieprawidłowego wymijania doprowadził do zderzenia z oplem astrą, kierowanym przez 54–letniego piotrkowianina. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Za blisko
Zima jak na razie wygrywa w pojedynku z drogowcami, którzy nie nadążają z usuwaniem śniegu i lodu z dróg i ulic. Dlatego wciąż słychać apele do kierowców, by jechali wolniej i zwiększyli odstępy pomiędzy pojazdami. Niestety, spora część kierujących wciąż nie pamięta, że na drogach jest ślisko!
* 23 grudnia, o godz. 11.40 w Woli Załężnej (gm. Opoczno) kierujący audi A4 Łukasz M. (lat 25) najechał na tył, wykonującego skręt w lewo, DAF–a. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.
* 23 grudnia, o godz. 13.15 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej kierujący renaultem laguną 50–letni Paweł M. nie zachował należytej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył VW golfa. Volkswagen uderzył następnie we fiata punto.
* 30 grudnia, o godz. 13.10 w Soczówkach (gm. Żarnów) kierujący volkswagenem 34–letni Paweł Ł. najechał na tył audi, za co został ukarany mandatem.

Nie ustąpili
* 23 grudnia, o godz. 17.05 w Opocznie na ul. Piotrkowskiej kierująca fordem focusem 28–letnia Anna J. nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z peugeotem 307. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.
* 26 grudnia, o godz. 16.00 w Opocznie na skrzyżowaniu ulic Kolberga i Waryńskiego 32–letnia warszawianka kierująca seatem nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu, co doprowadziło do kolizji pojazdów. Warszawianka została ukarana mandatem.
* 31 grudnia, o godz. 11.50 w Opocznie na skrzyżowaniu ulic Inowłodzkiej i Świerkowej 28–letni Marek Z., kierujący seatem cordobą, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z GAZelą.

Za szybko!
* 24 grudnia, o godz. 12.50 w Wólce Kuligowskiej (gm. Poświętne) 29–letni tomaszowianin, Tomasz W. na skutek nadmiernej prędkości stracił panowanie nad pojazdem i doprowadził do zderzenia z fiatem seicento. Za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.
* Za szybko i za blisko pojazdu poprzedzającego jechał kierowca MAN–a, 45–letni Jacek B., który 28 grudnia o godz. 14.25 w Mniszkowie doprowadził do wypadku drogowego. Na skutek zdarzenia ogólnych obrażeń doznali: 27–letni kierowca forda mondeo oraz 24–letnia pasażerka i 20–miesięczne dziecko. Poszkodowanych przetransportowano do szpitala w Piotrkowie.
* Rozbity samochód, połamane żebra, rozcięty łuk brwiowy to efekt zbyt szybkiej jazdy 32–letniego Andrzeja S., który 30 grudnia, o godz. 17.30 w Trojanowicach (gm. Żarnów), kierując BMW na skutek niedostosowania prędkości do panujących warunków stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Pasażerowi na szczęście nic się nie stało, zaś poszkodowanego kierowcę przetransportowano do szpitala, skąd, po otrzymaniu pomocy medycznej, wypisał się na własne żądanie.
* 31 grudnia, o godz. 19.00 w Sitowej (gm. Opoczno) kierująca oplem 19–letnia Maria S. nie dostosowała prędkości do panujących warunków i doprowadziła do zderzenia z daewoo lanosem, za co została ukarana mandatem.

Cofaj, cofaj…
* 26 grudnia, o godz. 17.20 w Drzewicy, na stacji paliw przy ul. Kolejowej nieznany kierujący podczas cofania nie zachował należytej ostrożności i doprowadził do zderzenia z zaparkowanym oplem.
* 29 grudnia, o godz. 11.30 w Opocznie na ul. Kopernika 19–letni Rafał J., kierujący oplem astrą doprowadził do zderzenia z prawidłowo zaparkowanym oplem corsą, za co został ukarany mandatem.
* 31 grudnia, o godz. 10.30 w Opocznie na ul. Partyzantów 27–letni Bartłomiej M., kierujący VW polo podczas cofania doprowadził do zderzenia z fiatem sieną. Sprawcę kolizji ukarano mandatem.
* Dwie godziny później w Ogonowicach (gm. Opoczno) podczas nieostrożnego cofania doszło do kolizji volkswagena, kierowanego przez 47–letniego Dariusza W., z seatem toledo, kierowanym przez 35–latka. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* 3 stycznia, o godz. 15.00 w Opocznie, na ul. Ogrodowej nieznany kierujący podczas cofania najechał na słupek w ogrodzeniu posesji, a następnie oddalił się z miejsca zdarzenia.

Z radiowozem
31 grudnia, o godz. 18.35 na drodze koło lasów w Anielinie (gm. Poświętne) 27–letni Henryk L. kierujący renaultem masterem podczas nieostrożnego wymijania doprowadził do zderzenia z policyjnym radiowozem z KWP w Katowicach, kierowanym przez 30–letniego funkcjonariusza. Na miejscu kolizji czynności prowadzili opoczyńscy policjanci. Sprawca został ukarany mandatem.

Zwierzęta na drodze
2 stycznia, o godz. 14.20 w Drzewicy, na ul. Kilińskiego 20–letni kierowca fiata uno potrącił psa, który nagle wybiegł na jezdnię. Na skutek zdarzenia uszkodzeniu uległ przedni reflektor pojazdu. Udało się odnaleźć właściciela czworonoga. Odpowie on przed sądem za pozostawienie psa bez dozoru.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 1 (704) z dnia 5 Stycznia 2011r.
W dziale Zdarzenia dostępne są również artykuły:

Pokaż pełny spis treści
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »