tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Tydzień na drogach

 

Piją i jeżdżą!
* 26 czerwca, o godz. 8.10 w Krasiku (gm. Paradyż) policjanci zatrzymali 22–letniego Łukasza Z., kierującego fordem escortem. Badanie wykazało obecność 0,69 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Dokładnie o północy 26 czerwca w Opocznie, na ul. Przemysłowej zatrzymany został 27–letni Sebastian W., kierujący polonezem caro, który podczas cofania doprowadził do uszkodzenia zaparkowanego volkswagena golfa. Mężczyzna przyznał się, że kierował pod wpływem alkoholu. Ile go faktycznie wypił trudno powiedzieć. Chyba sporo, skoro badanie wykonane o godz. 8.40 wykazało jeszcze 0,84 promila.
* 27 czerwca, o godz. 1.00 w Opocznie, na ul. Biernackiego zatrzymany został 31–letni Adrian K., kierujący oplem astrą. Badanie jawniło obecność 2,08 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.
* Niechlubny tytuł rekordzisty tygodnia przypadł tym razem 35–letniemu Sławomirowi B., który 27 czerwca, o godz. 13.55 jechał oplem kadettem w Sławnie, ul. Szkolną. Jego stan nie pozwolił na realną ocenę sytuacji na drodze. Pomylił jezdnię z żywopłotem. Był tak pijany (3,78 promila alkoholu w wydychanym powietrzu), że nie opanował pojazdu, wjechał w żywopłot, gdzie pojazd dachował. A że nad pijaczkami czuwa jakiś dobry duch, to nikogo chyba nie zdziwi fakt, że pan Sławek wyszedł z tego wszystkiego bez szwanku.

Nie ustąpili
* 23 czerwca, o godz. 8.50 w Opocznie na ul. Partyzantów kierujący volkswagenem passatem 19–letni Łukasz W. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z oplem vectrą, kierowanym przez 42–letniego opocznianina.
* 28 czerwca, o godz. 13.35 w Opocznie, na parkingu strzeżonym przy ul. Partyzantów kierujący MANiem 44–letni Mirosław K. nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z oplem. Sprawca kolizji odmówił przyjęcia mandatu karnego, więc sprawa trafi do sądu.
* 30 lipca, o godz. 7.30 w Opocznie na ul. Wapiennej kierujący mercedesem Marcin M. podczas cofania pojazdu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z seatem toledo.

Za blisko
* 24 czerwca, o godz. 10.30 w Opocznie na ul. 17 Stycznia kierujący volkswagenem golfem 22–letni Kamil N. nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i najechał na tył citroena C5. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.
* 25 czerwca, o godz. 12.15 w Opocznie na ul. Kolberga ten sam błąd popełnił 18–letni Piotr K., kierujący volkswagenem golfem. Najechał na tył BMW, za co został ukarany mandatem.
Najechała
26 czerwca, o godz. 16.45 w Opocznie na ul. Słowackiego kierująca fiatem cinquecento 31–letnia Anna W. najechała na zaparkowane daewoo nexia. Sprawczyni kolizji została ukarana mandatem.

Pomyliła?!
26 czerwca, o godz. 12.50 w Dzielnej (gm. Opoczno) kierująca volvo V40 Katarzyna P. (lat 28), nie posiadająca uprawnień, na prostym odcinku drogi przed zakrętem podjęła próbę hamowania. Niestety, pomyliła pedały i zamiast na hamulec, nacisnęła pedał gazu. W efekcie – straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo. Na skutek zdarzenia kierująca doznała wstrząśnienia mózgu i obrażeń ogólnych i została przetransportowana do opoczyńskiego szpitala. Groźniejszych obrażeń doznała 26–letnia pasażerka, którą z urazem kręgosłupa przewieziono do szpitala w Bełchatowie.

Nieprawidłowo
29 czerwca, o godz. 10.25 w Petrykozach (gm. Białaczów) kierujący volkswagenem passatem 27–letni Tomasz M. podczas nieprawidłowego wyprzedzania doprowadził do zderzenia z kią. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 26 (677) z dnia 2 Lipca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »