tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »

Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. zatrudni ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Tworzą prosto z serca

 
W czwartek, 23 maja w Miejskim Domu Kultury odbył się I Integracyjny Przegląd Twórczości Artystycznej i Rzemieślniczej Osób NiepełnosprawnychNa scenie grupa ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Opocznie


Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie Centrum Wspierania Inicjatyw, które prowadzi Środowiskowy Dom Samopomocy w Olszowcu. ? Poprzez tę inicjatywę chcemy ukazać twórczy dorobek placówek i organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie naszego powiatu. Chodzi zarówno o twórczość rzemieślniczą jak i artystyczną ? poinformowała prezes stowarzyszenia, Jolanta Kubiak, witając zebranych. Samorządowcy uznali pomysł za niezwykle cenny.
W imprezie dofinansowanej przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie uczestniczyło sześć placówek: jako gospodarz Środowiskowy Dom Samopomocy w Olszowcu, Środowiskowy Dom Samopomocy w Opocznie, Warsztat Terapii Zajęciowej w Drzewicy, Warsztat Terapii Zajęciowej w Żarnowie, Zespół Szkół im. Jana Brzechwy oraz gościnnie Środowiskowy Dom Samopomocy w Dąbrówce (gm. Aleksandrów).
Przegląd miał charakter wielodyscyplinarny, dlatego przybrał równocześnie formę wystawy oraz prezentacji scenicznych. Na holu MDK można było podziwiać ekspozycję prac wykonanych przez osoby niepełnosprawne. Wzrok przyciągały prace plastyczne, ceramiczne, fotograficzne, rzeźby i tkaniny.
Z kolei w sali widowiskowej trwały występy artystyczne. Trzeba przyznać, bardzo różnorodne. Nie zabrakło inscenizacji teatralnych, tańca, kabaretu i popisów wokalno?instrumentalnych. Słowem dla każdego coś miłego. Po występach widownia nagradzała artystów gromkimi brawami. Ale nic dziwnego. Pokazy były bardzo efektowne, wszystkie grupy spisały się na medal.
Po prezentacjach występujący otrzymali dyplomy i nagrody. Przegląd zakończył się wspólnym poczęstunkiem w miłej, rodzinnej atmosferze.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (829) z dnia 31 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »