tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Teatralnie w "Brzechwie"

 
W środę, 22 marca w Zespole Szkół im. Jana Brzechwy odbył się spektakl z okazji dnia rodziny". W postaci bohaterów z baśni Hansa Christiana Andersena pt. "Księżniczka na ziarnku grochu" wcielili się rodzice uczniów placówki, nauczyciele oraz pracownicy szkoły

Prowadząca imprezę Małgorzata Adamczyk powiadomiła obecnych o tym, że uroczystość ma na celu uświetnić trzy ważne dla rodziny i obchodzone w niedługim odstępie: Dzień Matki, Dzień Dziecka i Dzień Ojca.
Dyrektorka szkoły, Katarzyna Sobczyk zwróciła uwagę zebranych na to, że jest szczególnym dzień, poświęcony rodzicielstwu. ? Rodzicielstwo niesie za sobą duże wyzwania, walczy o zdrowie naszych dzieci i jest nacechowane ogromną miłością. Mam nadzieję, że ta miłość, która jest u nas w szkole także owocuje w tym, co my chcemy przekazać naszym dzieciom i uczniom. Zdaję sobie sprawę z tego, że rodzicielstwo w naszym przypadku jest walką o godność osoby niepełnosprawnej i temu chylę czoła ? powiedziała. Na koniec swojej przemowy złożyła życzenia rodzicom.
Wzruszającym momentem, zarówno dla dzieci jak i ich opiekunów, było złożenie życzeń i wręczenie własnoręcznie wykonanych kwiatów. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego, Maria Wolańska i Dominik Dąbrowski podziękowali w imieniu całej społeczności szkolnej wszystkim rodzicom za dotychczasowy trud włożony w ich wychowanie.
Kulminacyjnym punktem Dnia Rodziny był długo oczekiwany spektakl, podczas którego rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły zaprezentowali swoim dzieciom i uczniom sztukę napisaną przez patrona szkoły, Jana Brzechwę, na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena pt. "Księżniczka na ziarnku grochu". Nie bez kozery Brzechwę nazywa się poetą dziecięcej radości, jego twórczość jest przecież tak bliska wszystkim dzieciom, a utwory przenoszą małego czytelnika w wesoły, kolorowy i beztroski świat, pełen fantastycznych postaci.
Jak zauważyła prowadząca spotkanie zapowiadając przedstawienie, ta baśń zawiera przesłanie, które uczy młodego widza wiary we własne możliwości, słuchania głosu własnego serca, akceptacji siebie oraz dostrzegania piękna w sobie.
Ku zaskoczeniu wszystkich, w rolę królowej wcieliła się sama dyrektorka placówki, która odegrała ją iście po mistrzowsku. W króla wcielił się Sebastian Remiszewski, księciem był Stanisław Balcerak, a wybranką jego serca, Anna Balcerak. W rolach kandydatek o rękę księcia wystąpiły: Maria Deka, Katarzyna Lizis, Ewa Białas, Ewa Kamienik i Anna Żądło. Imponującym widzom talentem aktorskim wykazała się także szkolna pielęgniarka Izabela Rogulska, która odegrała postać błazna. Scenariusz i oprawę muzyczną do spektaklu przygotowała Justyna Rajska, a o scenografię przedstawienia zadbali nauczyciele.
W baśni zaprezentowanej z okazji "Dnii Rodziny" w Brzechwie, widzowie odnaleźli dużą porcję humoru i widać było, że spektakl wprawił wszystkich w pogodny nastrój.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 22 (829) z dnia 31 Maja 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »