tygodnik opoczyński
Ogłoszenia
Wyróżnione
PRACA SEZONOWA ZBIÓR BORÓWKI RZECZYCA TEL. 661 ...
czytaj dalej »

@UROLOG dr n. med. K. DĄBROWSKI, USG. WAZEKTOMIA* ...
czytaj dalej »

WAZEKTOMIA, tel. 602-19-04-29, ...
czytaj dalej »
Baza firm
 
Kultura

 Śpiewaj i tańcz w ogrodzie marzeń

 
Już po raz siódmy w MDK odbyły się Przedszkolne Prezentacje Artystyczne. Impreza za każdym razem cieszy się ogromnym powodzeniemBajkonutki z Przedszkola nr 2


Po raz drugi prezentacje odbyły się z cyklu „Mali artyści w ogrodach rozmaitości”. Piosenką przewodnią tej edycji był utwór Majki Jeżowskiej „Marzenia się spełniają”. Za każdym razem dzieci wspaniale się bawią, a poziom ich występów jest wysoki. Główną organizatorką przedsięwzięcia jest dyrektorka Przedszkola nr 6 Dorota Jurek, która powitała przybyłych gości, małych artystów oraz nauczycielki. Po raz pierwszy na opoczyńskich prezentacjach gościła Teresa Dziurzyńska z Polskiego Komitetu Światowej Organizacji Wychowania Przedszkolnego.
Tegoroczna edycja miała zasięg gminny, ale licznie zgromadzona widownia oklaskiwała również popisy zaprzyjaźnionych z Opocznem małych artystów z Przedszkola Samorządowego w Drzewicy.
Jak zawsze główną ideą imprezy jest radosna zabawa poprzez obcowanie z muzyką, śpiewem i tańcem. Podczas prezentacji nie ma mowy o rywalizacji, dlatego występów przedszkolaków nie ocenia żadne jury. – W tej imprezie wszyscy mogą czuć się zwycięzcami – mówi Dorota Jurek. – Podczas występów małych artystów zachwycają nie tylko stroje, ale także śpiew i taniec. Najważniejsza jest dobra zabawa i taka właśnie była.
Jako pierwsze na scenie zaprezentowały się „Bajkonutki” z Przedszkola nr 2. Dzieci, przygotowane przez Ewę Zawadę, wystąpiły w programie zatytułowanym „Tanecznym krokiem przez życie”. Potem na ludowo prezentowały się przedszkolaki z Drzewicy, przygotowane pod kierunkiem Moniki Pomykały, Marii Kaźmierczyk, Edyty Lewandowskiej. Jako trzecie na scenie MDK prezentowały się „Skrzaty” z Ogonowic. Dzieci przygotowane przez Annę Wasilewską wystąpiły w programie „Co lubią dzieci?”. Z programem „Spacer po lesie” prezentowały się przedszkolaki z Bielowic, które przygotowały Magdalena Siwek i Wiesława Jaciubek. „Bajaderki” z ósemki wspólnie z nauczycielkami prezentowały „Przedszkolną dyskotekę”. Dzieciaki do występu przygotowała Maria Wychowaniec i Marianna Porzycka. „Krasnoludki” z Kraśnicy przygotowane przez Martę Nitę przedstawiły „Królewnę Śnieżkę”. Chłopcy i dziewczynki z Zielonej Dolinki wystąpiły w programie „Morskie opowieści”, przygotowanym przez Annę Kmiecik i Aleksandrę Godawę. Przedszkolaki z Bukowca Opoczyńskiego „Wesoła gromadka” zaprezentowały program przygotowany przez Sabinę Dudek zatytułowany „Nasze marzenia”. Na koniec widzów bawili mali artyści z Przedszkola nr 4 „Wesołe kołowrotki”, przygotowane pod okiem Jolanty Grygiel i Elżbiety Woźniak. Dzieci zaprezentowały tańce opoczyńskie.
Występy wszystkich artystów były imponujące. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wielki wkład pracy nauczycieli przygotowujących dzieciaki do występów. Na zakończenie imprezy wszystkie dzieci otrzymały upominki. Organizatorzy za naszym pośrednictwem dziękują wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (675) z dnia 18 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »