tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Wycieczka marzeń

 
Kolejny raz Zarząd Powiatowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, poprzez zorganizowanie wycieczki dla dzieci z rodzin ubogich, spełnia ich marzenia

W wycieczce w Góry Świętokrzyskie uczestniczyło 35 dzieciaków ze Świetlicy Środowiskowej „Pinokio” wraz z wychowawczyniami: Urszulą Wijatą, Agnieszką Jurowską, Joanną Podlaską–Wojdą. Wiek dzieciaków uczestniczących w wyprawie był bardzo zróżnicowany. Najmłodszy miał 6 lat, najstarszy 22. Organizacją z ramienia TPD zajęła się prezes Helena Stasiak oraz Anna Malczewska i Danuta Wedlechowicz, a grupie towarzyszył przewodnik PTTK Wiktor Biernacki.
Uczestnicy wyprawy na podbój Gór Świętokrzyskich wyruszyli w czwartek, 10 czerwca. Pierwszym punktem programu był pomnik przyrody w Zagnańsku. Potem wychowawczynie świetlicy przygotowały dla wszystkich śniadanie, po którym wyruszyli do Nowej Słupi. Stąd trasą nazywaną „drogą królewską” wycieczkowicze dotarli do głównego punktu wyprawy Świętego Krzyża. Tam zwiedzili klasztor i jego najważniejsze obiekty. Wszyscy z zainteresowaniem oglądali dary przywiezione przez misjonarzy z egzotycznych zakątków świata.
W dalszej części dzieciaki podziwiały panoramę Gór Świętokrzyskich z tarasu widokowego, który utworzono w miejscu, gdzie najlepiej widoczne są charakterystyczne dla tego regionu rumowiska skalne. Potem drogą asfaltową grupa zeszła w dół, gdzie czekał na nich autokar, który zwiózł uczestników na obiad sponsorowany przez zarząd TPD. Potem wycieczkowicze zwiedzili zamek w Chęcinach. Atrakcją była tu możliwość strzelania z łuku, przymierzenia zbroi, a nawet zakuwania w dyby. Przez cały dzień dzieciaki i młodzież chętnie uczestniczyła w wielu konkursach przygotowanych przez organizatorów. Nagrody, w postaci słodyczy zdobyli prawie wszyscy uczestnicy wyjazdu.
Wyprawa po raz kolejny zakończyła się sukcesem. To dzięki ludziom o gołębich sercach dla których wielką przyjemnością jest nie tylko organizowanie, ale także podróżowanie z dzieciakami. Już w lipcu odbędzie się kolejna wycieczka, tym razem do Zakopanego.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 24 (675) z dnia 18 Czerwca 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »