tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Rynek w przebudowie

 
Kilka dni temu firma z Radomia rozpoczęła układać nową nawierzchnię na placu Wolności.Postęp prac jest dość znaczny


Od 14 kwietnia trwa gruntowna przebudowa drzewickiego rynku. Co widać gołym okiem, postęp robót jest znaczny. Szanse na zakończenie zadania przed terminem, czyli przed 30 lipca, są więc całkiem duże.
Realizująca inwestycję radomska firma „Rosa–Bud” ma już za sobą pierwszy etap prac. W ciągu miesiąca zerwała starą nawierzchnię asfaltową i podbudowę z brukowca oraz zdemontowała chodnik przy drodze wojewódzkiej. Później wykonała wykopy, nową podbudowę, instalacje elektryczne oraz fundamenty pod latarnie.
Nie tak dawno przystąpiła go kolejnego etapu – układania nowej nawierzchni z kostki granitowej i brukowca. Obecnie prowadzi prace przy zachodniej pierzei rynku – obok ciągu budynków handlowo–mieszkalnych. Robotnicy wykonują m.in. stanowiska parkingowe oraz pas rozgraniczający z brukowca. Według ich oceny, są w stanie ułożyć nawet 50 m2 kostki granitowej dziennie. Sam parking ma 20 arów.
Kiedy nawierzchnia rynku będzie już gotowa, przyjdzie czas na nasadzenia drzew i krzewów w trzech pasach przecinających poprzecznie parking, montaż dekoracyjnych elementów małej architektury takich jak słupki z piaskowca i kosze na śmieci oraz instalację latarni miejskich. Siedem stylowych latarni stanie na parkingu, dwie przy drodze wojewódzkiej.
Dodajmy, że przy okazji przebudowy zmodernizowane zostaną drogi na rynku – od strony restauracji „Zamkowa” i odcinek biegnący od placu Narutowicza do skrzyżowania. Asfalt ma być sfrezowany i odtworzony, pojawią się także chodniki z kostki. Chodzi o to, żeby cała nawierzchnia placu Wolności została odnowiona.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 20 (671) z dnia 21 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »