tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Podsumowali 19. rok pracy

 
Realizując swoje cele statutowe Towarzystwo Przyjaciół Drzewicy przygotowuje się do kolejnego „Spotkania po latach”.Przewodnicząca składa sprawozdania z działalności za 2009 rok


W ostatnich dniach kwietnia odbyło się walne zebranie członków Towarzystwa Przyjaciół Drzewicy – stowarzyszenia działającego w mieście od dziewiętnastu lat. Na wstępie chwilą ciszy, uczczono pamięć zmarłych członków organizacji – Krystyny Staszewskiej i Ryszarda Nawrockiego oraz ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem, wśród których był honorowy obywatel Drzewicy – ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.
W trakcie posiedzenia podsumowano ubiegłoroczną pracę towarzystwa, przyjęto sprawozdanie finansowe i jednogłośnie udzielono absolutorium zarządowi na czele z przewodniczącą Anną Reszelewską. W planie pracy na 2010 rok zostały uwzględnione zadania, które realizowane są konsekwentnie od szeregu lat, a więc dalsze wydawanie kwartalnika „Wieści znad Drzewiczki”, opieka nad zabytkowymi grobami drzewickiej nekropolii i ich inwentaryzacja oraz zorganizowanie kolejnego, piątego już „Spotkania po latach”, które odbędzie się 5 czerwca. TPD współuczestniczy także w interesujących projektach w dziedzinie kultury, edukacji, turystyki i sportu powstałych z inicjatywy różnych organizacji społecznych.
Z satysfakcją przypomniano inicjatywę sprzed ośmiu lat, kiedy to członkowie towarzystwa własnoręcznie uszyli 60 flag państwowych i rozdali je mieszkańcom centrum Drzewicy. Dzięki temu podczas świąt państwowych chyba wszystkie domy na placu Wolności przyozdobione są w biało–czerwone flagi.
W zebraniu uczestniczyli przedstawiciele lokalnych organizacji, przyjaciele wspierający pracę towarzystwa oraz burmistrz Janusz Reszelewski, który serdecznie podziękował społecznikom za nader pożyteczną pracę i promocję miasta zapewniając o dalszej pomocy w wydawaniu kwartalnika i pracach porządkowych na cmentarzu.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 20 (671) z dnia 21 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »