tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Ograniczyć nieletnim dostęp do alkoholu

 

W środę, 12 maja z inicjatywy komendanta Komisariatu Policji w Drzewicy Wojciecha Dworaka oraz przy wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych zorganizowano spotkanie ze sprzedawcami alkoholu. Frekwencja była znacząca. W sali konferencyjnej UGiM zebrała się niemal połowa właścicieli lokali handlowych, które sprzedają alkohol na terenie gminy.
Spotkanie miało charakter profilaktyczno–informacyjny. Jego tematem była przede wszystkim realizacja wojewódzkiego programu policyjnego, którego celem jest ograniczenie dostępu do alkoholu osobom nieletnim. Program opracowano w oparciu o Ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.
O szczegółach programu i podjętych przez drzewicką policję działaniach mówił komendant Dworak. Poinformował o obowiązkach sprzedawców a także o konsekwencjach grożących za złamanie ustawy, która zabrania sprzedaży i podawania napojów alkoholowych osobom nietrzeźwym, do lat 18 oraz na kredyt lub pod zastaw.
Podczas spotkania wywiązała się żywa dyskusja. Jako że przed nami wakacje, poruszono w niej temat szeroko pojętego bezpieczeństwa na terenie gminy i miasta. Wnioski, które zgłosili mieszkańcy, pozwoliły policji podjąć pewne działania, które według zapowiedzi komendanta będą kontynuowane.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 20 (671) z dnia 21 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »