tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Sport

 Ruszają zapisy drużyn

 
XI TurniejuPiłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”

Rozpoczęły się zapisy do XI edycji Turnieju Piłki Nożnej „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”, czyli oficjalnych mistrzostw Polski dziewcząt i chłopców w kategorii U–10. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 marca. Każdy trener, którego drużyna weźmie udział w rozgrywkach, otrzyma markową koszulkę piłkarską Nike.
Drużyny zgłasza trener lub nauczyciel. Zespół może liczyć od 6 do maksymalnie 12 zawodników – dziewcząt lub chłopców. Każdy trener może zgłosić dowolną liczbę drużyn, dzięki czemu w rozgrywkach mogą wziąć udział wszystkie dzieci, które pasjonują się piłką nożną. Najłatwiej zrobić to przez formularz zgłoszeniowy, który dostępny jest na stronie www.zpodworkanastadion.pl. Wypełniony formularz można wysłać przez Internet, pocztą tradycyjną do działu UKS przy PZPN, ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r. 7, 02–366 Warszawa lub faksem na numer 22 55 12 240.
Pierwsze mecze XI edycji turnieju rozpoczną się w połowie kwietnia. Najpierw rozgrywki wystartują na etapie gminnym i powiatowym. Następnie zwycięskie drużyny zmierzą się w jednym z 16 finałów wojewódzkich. Do najważniejszych idei turnieju należy wyłanianie największych piłkarskich talentów, dlatego począwszy od etapu rozgrywek gminnych aż do finałów wojewódzkich, trenerzy zwycięskich drużyn mogą dobrać do swojego składu do pięciu najlepszych zawodników z pozostałych zespołów.
Najlepsze zespoły z poszczególnych województw w lipcu i sierpniu wyjadą na obozy szkoleniowe, podczas których rywalizować będą o awans do wielkiego finału. Nowych mistrzów Polski U–10 poznamy we wrześniu, zaś w październiku zwycięzcy pojadą do Amsterdamu. Na zdobywców pucharu i tytułu mistrzów Polski czeka bowiem wyjazd na stadion Ajaksu Amsterdam oraz możliwość treningu w jednej z najlepszych, piłkarskich młodzieżowych szkółek świata.
Turniej należy do największych i najbardziej prestiżowych piłkarskich rozgrywek w Polsce. Z roku na rok bije kolejne rekordy popularności i budzi coraz większe emocje wśród młodych zawodników, trenerów oraz kibiców. Tylko w 2010 roku walczyło ponad 40 tys. piłkarek i piłkarzy, którzy z ogromną pasją rywalizowali na boiskach w duchu fair play.
Organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym firma Tymbark. Patronat honorowy sprawują UEFA Grassroots oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki. Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach: www.zpodworkanastadion.pl oraz www.uks.info.pl


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 8 (711) z dnia 25 Lutego 2011r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »