tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Przyjęci do braci uczniowskiej

 
Jednym z najważniejszych wydarzeń roku szkolnego jest ślubowanie klas pierwszych. W Szkole Podstawowej w Drzewicy tradycyjna uroczystość odbyła się w środę, 23 październikaPasowania na uczniów dokonuje przewodnicząca Rady Gminy i MiastaGłównych bohaterów dnia ? 54 uczniów klas pierwszych ? w imieniu całej społeczności szkolnej serdecznie powitała dyrektorka Renata Smolarek. Głos zabrali również goście uroczystości, w tym przedstawiciele gminnych władz samorządowych.
Kulminacyjnym punktem ceremonii było złożenie ślubowania i pasowanie na uczniów.
Pierwszoklasiści zobowiązali się dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, być pilnymi w nauce i wzorowymi w zachowaniu, codziennym postępowaniem sprawiać radość rodzicom oraz nauczycielom. Oficjalnego pasowania na uczniów dokonali przewodnicząca Rady Gminy i Miasta Maria Teresa Nowakowska, burmistrz Janusz Reszelewski, dyrektorka Renata Smolarek i wicedyrektorka Elżbieta Iwanicka.
Zgodnie z tradycją drzewickiej szkoły, pełnoprawni już uczniowie zostali włączeni do Szkolnej Kasy Oszczędności. Wielką radość sprawiły dzieciom książeczki SKO z wkładem początkowym, ufundowanym przez Bank Spółdzielczy w Drzewicy oraz liczne prezenty wręczone przez samorządowców, Zakład Energetyki Cieplnej w Skarżysku?Kamiennej, Radę Rodziców i innych gości.
Podczas uroczystości pierwszoklasiści wykazali się dużą znajomością zasad dobrego zachowania, zaprezentowali własne zdolności wokalne i recytatorskie. Po części oficjalnej zostali zaproszeni do swoich klas, gdzie czekał już słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (851) z dnia 1 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »