tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Duży problem w Jelni

 
Zarząd Dróg Powiatowych rozwiązał umowę z wykonawcą rozbudowy drogi powiatowej nr 3108E w Jelni i ogłosił przetarg na dokończenie pracRozbudowa drogi powiatowej w Jelni na razie przerwanaO inwestycji na drodze powiatowej w Jelni, finansowanej z budżetu państwa oraz środków powiatu i gminy, piszemy regularnie. Ostatnio informowaliśmy głównie o opóźnieniach i przedłużeniu prac, ponieważ firma Trans?Mar z Radomia nie dotrzymała pierwotnego terminu realizacji inwestycji (1 października).
Mimo tego poślizgu, w ostatnich tygodniach nie zauważyliśmy nasilenia robót. Wręcz przeciwnie. Na placu budowy było coraz mniej drogowców, materiałów budowlanych i ciężkiego sprzętu, aż w drugiej połowie października prace całkowicie ustały.
Jak się okazało, firma z Radomia utraciła płynność finansową i drogowcy opuścili Jelnię, mimo że nie zrealizowali zadania. Potwierdza to dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Andrzej Reszel, z którym rozmawialiśmy w poniedziałek, 28 października.
Dyrektor przyznaje, że w ostatnim czasie wykonawca unikał kontaktu z inwestorem, co było sytuacją absurdalną. Nie wykazał żadnych chęci, by w jakikolwiek sposób rozwiązać problem ? nie informował o przyczynach opóźnień, nie opowiadał na pisma, nie przyjeżdżał na spotkania. Wreszcie zaprzestał robót i zszedł z placu budowy.
? Nie widzieliśmy szans na zrealizowanie inwestycji, dlatego podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu umowy z wykonawcą i ogłoszeniu przetargu na dokończenie robót ? mówi Andrzej Reszel. Kolejną kwestią będzie domaganie się kary za odstąpienie od realizacji zadania.
Nowy przetarg został ogłoszony 22 października. Zakres rzeczowy obejmuje kontynuację robót, które rozpoczęła firma z Radomia. Do wykonania jest m.in. budowa nawierzchni jezdni ? ułożenie warstw wyrównawczej, wiążącej i ścieralnej, dokończenie systemu odwodnienia drogi, budowa części zjazdów prowadzących przez rów, skrzyżowań, fragmentów chodnika oraz montaż wiat przystankowych. Później trzeba będzie zastosować oznakowanie poziome i pionowe oraz wykonać prace wykończeniowe i porządkowe.
? Oceniliśmy, że na zrealizowanie tego zakresu robót wystarczą cztery tygodnie ? dodaje dyrektor Reszel. ? Gdy zwycięska firma zadziała sprawnie, a pogoda będzie sprzyjająca, jest szansa na zakończenie inwestycji lub najważniejszych prac z punktu widzenia bezpieczeństwa użytkowników drogi jeszcze przed zimą.
Firmę, która podejmie się dokończenia zadania, powinniśmy poznać w ciągu kilkunastu dni. ZDP będzie przyjmował oferty do 6 listopada.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (851) z dnia 1 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »