tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Wsparli bank krwi

 
We wtorek, 22 października w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Drzewicy odbyła się kolejna zbiórka krwi zorganizowana przez opoczyński oddział Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i KrwiolecznictwaKrew oddają Urszula Oracz i Waldemar DanielikNa potrzeby akcji placówka udostępniła jedno z pomieszczeń kompleksu sportowego. Przez trzy godziny prowadzono rejestrację, badania oraz pobieranie krwi.
Szczytna inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem społeczności ZSP. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi pokazali, że ludzie potrzebujący pomocy mogą na nich liczyć.
? Za tak piękną postawę dziękujemy zarówno krwiodawcom jak i ich opiekunom ? powiedziała Lucyna Zalega z Punktu Krwiodawstwa w Opocznie.
Pielęgniarki zarejestrowały 18 osób. Chętnych było zdecydowanie więcej, ale jednym z kluczowych warunków zostania krwiodawcą jest ukończenie osiemnastego roku życia. Niepełnoletni uczniowie muszą więc jeszcze trochę poczekać. Ze względu na zbyt mały poziom hemoglobiny jedna osoba nie mogła oddać drogocennego płynu.
Ostatecznie po 0,45 litra krwi pobrano od 17 uczniów, nauczycieli i pracowników obsługi, dzięki czemu akcja dała wynik 7,65 litra. Krew oddali: Albert Białek, Artur Klata, Mateusz Kobyłka, Albert Piecyk, Artur Pietrasik, Krzysztof Tyka, Dominik Wiktorowicz, Rafał Wiśniewski (wszyscy kl. IV TI), Piotr Kowalski (kl. II ZSZ), Jagoda Oborzyńska (kl. IIIP), absolwent szkoły Jacek Czyżewski oraz nauczyciele i pracownicy obsługi ? dyrektor Andrzej Król, Waldemar Danielik, Aneta Dybalska, Piotr Gołębiowski, Urszula Oracz i Piotr Podogrocki.
Co trzeba zaznaczyć, czworo uczniów podzieliło się najcenniejszym lekiem po raz pierwszy. W tym gronie byli zarówno chłopcy jak i dziewczęta.
Krwiodawcy z ZSP już umówili się na następne spotkanie. Kolejna szkolna zbiórka krwi zostanie przeprowadzona po Nowym Roku.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 44 (851) z dnia 1 Listopada 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »