tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Promowali Europę w Piotrkowie

 
Gimnazjaliści z Prymusowej Woli spotkali się z Maciejem Orłosiem i Danielem Plińskim.

8 maja młodzież ze Szkolnego Klubu Europejskiego w Zespole Szkół Samorządowych w Prymusowej Woli wystąpiła w piotrkowskim centrum handlowym Focus Mall z okazji Dni Europy. Imprezę mającą na celu przybliżenie kultury państw Unii Europejskiej zorganizowało Stowarzyszenie Rozwoju Promocji Integracji Europejskiej „Europe Direct” w Piotrkowie Trybunalskim.
Uczniowie gimnazjum w Prymusowej Woli przedstawili prezentację poszczególnych regionów i najciekawszych miejsc naszego kraju. Góral posługując się zakopiańską gwarą zachęcał do wędrówek po górach i Małopolsce, bohater popularnego serialu Bercik zapraszał publiczność na Śląsk, Wars i Sawa opowiadali o ciekawostkach na Mazowszu, folklorze opoczyńskim i regionie łódzkim, rybak opisywał piękno dziewiczych miejsc na Mazurach, zaś pirat namawiał zebranych na wakacje nad polskim Bałtykiem.
Oprócz zabawnych historii opowiadanych przez młodzież publiczność mogła obejrzeć multimedialną prezentację ciekawych, wartych odwiedzenia miejsc naszego kraju. Na zakończenie zgromadzeni piotrkowianie bawili się przy piosence „Historia jednej znajomości”.
Wszyscy uczestnicy występu otrzymali od organizatorów pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Miłym akcentem była rozmowa z prowadzącym imprezę dziennikarzem Maciejem Orłosiem a także spotkanie z siatkarzem reprezentacji Polski Danielem Plińskim.
Występ przygotowały opiekunki Szkolnego Klubu Europejskiego „Prymus”: Milena Jałosińska–Nowak, Iwona Oryńska i Justyna Kaczmarek.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 20 (671) z dnia 21 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »