tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 „Dziady” ku przestrodze

 
Światowy Dzień Zdrowia w Zespole Szkół Prywatnych.

Narastające zainteresowanie podłożem uzależnień jest spowodowane w dużym stopniu stale rosnącą liczbą osób uzależnionych od substancji psychoaktywnych. Dzisiaj na świecie żyje około miliarda osób palących papierosy. Spożycie alkoholu i niedozwolonych substancji psychoaktywnych również wykazuje tendencję rosnącą. Tylko w regionach o wysokim poziomie rozwoju ekonomicznego spożycie na jednego dorosłego mieszkańca wynosi 5–10 litrów czystego alkoholu na rok. Opierając się na nieoficjalnych danych programu ONZ do spraw kontroli spożycia narkotyków – w ciągu roku od 3,5 do 4 proc. ludzi na świecie zażywa narkotyki.
Pod koniec kwietnia w Zespole Szkół Prywatnych odbyły się obchody Światowego Dnia Zdrowia. W ich ramach wystawiono sztukę profilaktyczną pt. „Dziady – ku przestrodze”. Inscenizacja pokazywała, jak szkodliwe dla naszego zdrowia są alkohol, nikotyna czy narkotyki. Używki prowadzą to tego, że tracimy świadomość, własną wolę, szacunek do samego siebie i wyrządzamy krzywdę swoim bliskim.
Druga częścią obchodów był referat na temat zdrowia, który wygłosiła pielęgniarka szkolna Barbara Turlińska. W akademii wzięli udział uczniowie klas V–VI szkoły podstawowej, I–III gimnazjum oraz I–III liceum i zasadniczej zawodowej.
Obchody Światowego Dnia Zdrowia przygotowały: pedagog szkolny Agnieszka Kopytowska, Iwona Stępniewska, Katarzyna Poddębniak oraz Izabela Piekarska.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 20 (671) z dnia 21 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »