tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Kultura

 Tydzień książki

 
Książki to są najlepsi twoi przyjaciele, Nie wyśmieją, nie zdradzą, a nauczą wiele.

W SP w Kraśnicy w dniach od 10 do 14 maja został zorganizowany Tydzień Ciekawej Książki. Rozpoczął się pogadanką z uczniami na temat: „Kto czyta nie błądzi”.
Każdego roku w maju, miesiącu poświęconym książce, również i w naszej szkole odbył się cykl spotkań z książką. Uczniowie klasy zerowej mieli „Dzień z baśnią”. Na spotkaniu z bibliotekarką dzieci wsłuchiwały się w czytane baśnie i przenosiły się myślami w krainę czarów. W bibliotece szkolnej zostały zorganizowane konkursy: plastyczny pt. „Kolorowe wiersze”, w którym brali udział uczniowie klas IV–VI. Wśród uczniów kl. I–III został przeprowadzony konkurs czytelniczy pt. „Pięknie umiem czytać”.
Odbyła się również prelekcja dla uczniów kl. 0–III pt. „Najbardziej bajkowe misie”, przeprowadzona przez Marzenę Jarugę, bibliotekarkę z ZSP nr 1. Uczniowie z klasy szóstej pod opieką Elżbiety Fiderek przybliżyli kolegom i koleżankom czym jest książka w naszym życiu występem pt. „Przygoda w bibliotece”.
Podsumowując Tydzień Książki Elżbieta Fiderek podziękowała wszystkim uczniom za czynny udział w spotkaniach w bibliotece szkolnej i udział w konkursach, za które uczniowie dostali nagrody książkowe. Nagrody otrzymali: w konkursie pięknego czytania: Izabela Ksyta z kl. III, Karolina Sobolewska z kl. II oraz Jakub Fiderek z kl. I. W konkursie plastycznym Weronika Pawlik z kl. IV, Agata Litwinów z kl. V oraz Szymon Kowalczyk z kl. VI.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 20 (671) z dnia 21 Maja 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »