tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Profilaktyka podczas wypoczynku

 
Od 9 do 18 sierpnia odbywały się kolonie letnie, zorganizowane przez Miejsko?Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych we współpracy z Miejsko?Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Tym razem dzieci z najbardziej potrzebujących rodzin miały okazję wypoczywać w Białym Dunajcu niedaleko ZakopanegoDrzewicka grupa i piękne, górskie widokiW góry wyjechało 45 dzieciaków oraz 4 opiekunów. Kierownikiem kolonii był Jacek Buciński z lubelskiej firmy ?Lutur?, która zajęła się przygotowaniem wypoczynku.
Grupa kolonistów zamieszkała w ośrodku ?Anna?, leżącym w cichej, spokojnej a zarazem pięknej okolicy. Z okien mogła podziwiać efektowną panoramę Tatr, a dodatkową atrakcję stanowił przepływający niedaleko Biały Dunajec.
Dziesięciodniowy pobyt przebiegał pod znakiem wycieczek. Drzewiczanie zwiedzili Zakopane z kompleksem skoczni narciarskich, Muzeum Tatrzańskie i Krupówki. W Izbie Regionalnej wzięli udział w tzw. posiadzie z góralem. Z kolei w szałasie pasterskim na bacówce oglądali pokaz wyrobu oscypków. Byli również w Jaszczurówce i Wiktorówce, gdzie zwiedzili sanktuarium Matki Boskiej Królowej Tatr.
Mimo nie najlepszej pogody ? w górach dość często padał deszcz ? wypoczynek okazał się bardzo aktywny. Mnóstwo frajdy i niezapomnianych wrażeń przyniosły piesza wycieczka do Morskiego Oka oraz wejście na Gubałówkę. Podobnie jak szaleństwa w zakopiańskim Aquaparku.
Na nudę nie można było narzekać również w ośrodku wypoczynkowym. Opiekunowie organizowali zajęcia integracyjne w grupach, gry i konkursy świetlicowe oraz cieszące się wielkim powodzeniem dyskoteki. Dzieci mogły korzystać z placu zabaw.
Co ważne, zgodnie z założeniami letniego wypoczynku realizowano działania profilaktyczne. Podczas turnusu kierownik kolonii przeprowadzał pogadanki i wyświetlał prezentacje multimedialne na temat fatalnych skutków zażywania narkotyków i dopalaczy oraz spożywania alkoholu. Zachęcał dzieci do sięgania po zdrową żywność a nie po tak popularne fastfoody.
Pobyt pod Tatrami spełnił więc swoje cele, łącząc przyjemne z pożytecznym.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (790) z dnia 31 Sierpnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »