tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Drzewica

 Szukają starych fotografii

 


Ośrodek Kultury Gminy i Miasta po raz kolejny zwraca się do mieszkańców, którzy w rodzinnych zbiorach posiadają fotografie przedstawiające unikalne zakątki i zabytki architektoniczne Drzewicy i okolic. ? Prosimy o wypożyczenie pamiątek w celu skopiowania ? mówi dyrektor placówki, Krzysztof Kowalski.
OKGiM chce stworzyć folder ukazujący historię miasteczka, aby następne pokolenia miały wgląd do historycznego obrazu Drzewicy. Fotografie będą również pomocne uczestnikom konkursu plastycznego pod nazwą ?Dziedzictwo historyczne gminy Drzewica w oprawie artystycznej?, organizowanego przez Ośrodek Kultury oraz Łódzki Dom Kultury.
Obecnie najbardziej pożądane są zdjęcia dawnej świetlicy kulturalnej przy zakładzie Gerlach, cegielni i starego młyna z przedwojennym mostem za kościołem, domów braci Kobylańskich na Skale i w parku od strony fabryki, przedwojennych wydziałów zakładowych, restauracji państwa Sarbów czy też majówek organizowanych przed i po II wojnie światowej na terenie między wodami. Mile widziane będą wszelkie przedwojenne zdjęcia.
Zainteresowani mieszkańcy proszeni są o kontakt z Ośrodkiem Kultury, tel. 500 070 576.


pe   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 35 (790) z dnia 31 Sierpnia 2012r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »