tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Opoczno

 Prawie najlepsi

 

"Elektrotropiciele" z ZSS nr 3 wraz z dyrektorką Anetą Tokarską odebrali laury za owocną pracę. 12 czerwca w sali konferencyjnej Centrum Olimpijskiego w Warszawie odbyła się gala finałowa ogólnopolskiego konkursu "Świadomy wie, co robić z ZSEE", na którą przybyło 250 uczniów i nauczycieli reprezentujących zespoły konkursowe z całej Polski. Podczas gali podsumowano półroczną pracę wszystkich uczestników oraz zaprezentowano efekty konkursu. Wręczono nagrody i dyplomy czterem najlepszym drużynom wyłonionym w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Po uroczystości uczestnicy gali zaproszeni zostali na poczęstunek oraz na atrakcje olimpijskie: film dokumentalny pt. "90 lat na olimpijskim szlaku", wywiad z polską olimpijką Luizą Złotkowską oraz zwiedzanie siedziby Polskiego Komitetu Olimpijskiego wraz z Muzeum Sportu.
Gimnazjum ZSS nr 3 w listopadzie 2012 r. przystąpiło do ogólnopolskiego konkursu "Świadomy wie co robić z ZSEE" adresowanego do szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Konkurs był realizowany podczas ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej pt. "Elektroodpady ? proste zasady" w zakresie właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym, pod patronatem NFOŚiGW.
Wystarczyło zbudować 5?osobowy zespół uczniów pod przewodnictwem opiekuna i wziąć udział w konkursie. Zespół powstał pod nazwą "Elektrotropiciele", w jego skład weszli: Agnieszka Barul, Michał Tokarski, Daniel Zalega, Bartosz Więckowski, Filip Czarnecki, a zaczął działać pod okiem nauczycieli: Anety Stańczyk, Barbary Sobierajskiej, Aliny Janas, Andrzeja Wijaty.
W obsługę zbiórki ZSEE zaangażowało się bardzo wiele osób. Z ekozespołem i opiekunami współpracowali dyrekcja, wychowawcy, nauczyciele, uczniowie, pracownicy szkoły, rodzice. Zbiórka trwała do 30 kwietnia.
Mieszkańcy Opoczna i okolicznych miejscowości spisali się na medal. Napracowali się wszyscy, ale było warto. Szkoła zajęłą drugie miejsce w Polsce. Zabrakło nam 0,67 punktu do pierwszego.


Nal   

Artykuł ukazał się w wydaniu nr 25 (832) z dnia 21 Czerwca 2013r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »