tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Pijani gimnazjaliści

 

Przepisy przepisami, a rzeczywistość swoją drogą. Zgodnie z obowiązującymi przepisami (m.in. ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi) karze podlega nie tylko sprzedawanie, ale również udostępnianie alkoholu osobom nieletnim. Ale dobrze wiemy, że nieletni nie mają problemu z dostępem do alkoholu. Jeśli sprzedawca się uprze i zażąda dowodu osobistego, zawsze można poprosić starszego kolegę o zrobienie zakupów.
Prawdopodobnie tak właśnie zrobili uczniowie Gimnazjum w Żarnowie, którzy 28 stycznia pojawili się na szkolnej choince w stanie nietrzeźwości.
O nietrzeźwych nieletnich policję powiadomiła wicedyrektorka szkoły, zaniepokojona stanem 15-latka. Z chłopcem nie można było nawiązać logicznego kontaktu, nie był również w stanie poddać się badaniu na zawartość alkoholu. Przewieziono go do szpitala w Opocznie.
Zbadano za to stan trzeźwości kilku innych uczniów i okazało się, że 15-latek miał 0,6 promila, 16-latek - 1,32 promila, a 17-latek - 0,16 promila. Chłopców odwieziono do domu i przekazano rodziców.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi KP w Paradyżu. Sprzedawcy, którym udowodniona zostanie sprzedaż alkoholu nieletnim, prawdopodobnie stracą koncesję.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (657) z dnia 12 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »