tygodnik opoczyński
Baza firm
 
Zdarzenia

 Pomoc przez telefon

 

116 123 - ten numer telefonu warto zapamiętać, a także polecić znajomym - to numer bezpłatnej Poradni Telefonicznej dla osób przeżywających kryzys emocjonalny. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 14.00 do 22.00 dyżurują pod nim specjaliści Instytutu Psychologii Zdrowia, którzy udzielą wsparcia i pomocy psychologicznej osobom potrzebującym.
Z Poradni Telefonicznej może skorzystać każdy, kto potrzebuje wsparcia i pomocy psychologicznej. Czas rozmowy z konsultantem jest nieograniczony, a osoby dzwoniące mają prawo zachować anonimowość. Połączenia z konsultantem Poradni są całkowicie bezpłatne - bez względu na to skąd dzwonimy, z jakiego telefonu i ile potrwa rozmowa.
Ogólnopolską Poradnię Telefoniczną uruchomił w styczniu Instytut Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Jej celem jest nie tylko prowadzenie telefonicznych konsultacji z osobami, które potrzebują wsparcia w sytuacjach kryzysowych, ale także wskazanie takim osobom lokalnie działających specjalistów i instytucji wspierających.
Numer 116 123 to jeden z trzech bezpłatnych numerów o charakterze społecznym powstałych z inicjatywy Komisji Europejskiej. Dwie pierwsze infolinie to numer 116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży prowadzony przez fundację „Dzieci niczyje” oraz 116 000 - bezpłatny numer telefonu w sprawie zaginionych dzieci, nadzorowany przez fundację Itaka.


Artykuł ukazał się w wydaniu nr 6 (657) z dnia 12 Lutego 2010r.
 
Kontakt z TOP
Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Biuro ogłoszeń
oglotop@pajpress.pl

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Dział reklamy
tel: 44 754 41 51

Tomaszów Mazowiecki - baza wiedzy Redakcja
tel: 44 754 21 21
top@pajpress.pl
Artykuły
Informator
Warto wiedzieć
Twój TOP
TIT - rejestracja konta Bądź na bieżąco.
Zarejestruj konto »